7 Alzheimerio ligos etapai

7 Alzheimerio ligos etapai

Alzheimerio liga paprastai skirstoma į septynis atskirus etapus. Alzheimerio liga yra degeneracinė liga, tai reiškia, kad ji per tam tikrą laikotarpį gali padaryti didelę pažangą įvairiais lygmenimis.

Pirmojo etapo Alzheimerio liga yra sunkai pastebima. Žmogus gali tapti šiek tiek sutrikęs. Gydytojai šiame etape jau gali nustatyti atminties sutrikimus ar mąstymo gebėjimų silpnėjimą.
Antrojo etapo Alzheimerio liga yra tarsi lengvas pažinimo mažėjimo laikotarpis. Šitie ankstyvieji įspėjamieji ženklai gali būti pagrindinai. Žmogus gali pamiršti vietą, laiką, kitų žmonių vardus. Antrame etape ligonis nėra sunkios būklės, tačiau tai gali būti artėjančios ligos požymiai.

Trečiojo etapo Alzheimerio liga pasižymi vis didėjančių atminties praradimu, kuris jau yra akivaizdžiai matomas. Gali atsirasti problemų su koncentracija ar dėmesio sutelkimu. Tokiu momentu geriausia stiprinti atmintį įvairiais atmintį lavinančiais pratimais ar paprastu teksto skaitymu.

Ketvirtojo etapo Alzheimerio liga yra žinoma kaip vidutinis pažinimo mažėjimas. Šiame etape žmogus gali turėti sutrikusį gebėjimą prisiminti nesenus įvykius. Taip pat jie gali turėti sunkumų atlikti sudėtingas užduotis, pavyzdžiui, paruošti vakarienę ar valdyti savo finansus. Asmeniniai prisiminimai taip pat gali būti iškraipyti.

Penktame etape labai silpnėja atmintis, asmuo gali turėti sunkumų su elementaraus teksto supratimu. Jie gali lengvai pamiršti svarbias detales, taip pat jiems gali prireikti pagalbos apsirengiant ar tiesiog prisiminti kuri savaitės diena.

Šeštame Alzheimerio ligos etape atmintis ir toliau blogės, gali atsirasti ir dideli asmenybės pokyčiai. Asmuo gali nebe prisiminti pagrindinių asmeninių įvykių, ir dažnai pamiršti savo draugų ir šeimos narių vardus ar tiesiog jų nebe atpažinti. Gali atsirasti ir miego sutrikimai, taip pat ligonis gali pradėti kliedėti.

Septintas etapas yra sunkiausias etapas Alzheimerio ligoje. Tai yra galutinis etapas, kai ligonis praranda savo gebėjimą veikti, jis gali turėti sunkumų bendraujant, ir nebe sugebėti įsisavinti minčių. Jie praranda gebėjimą judėti ir daryti elementariausius kasdienius darbus. Ligoniui gali prireikti pagalbos sėdėti, stovėti ar vaikščioti.

www.beligu.lt