Apsauga nuo insulto, infarkto ir kitų ligų

Apsauga nuo insulto, infarkto ir kitų ligų

Apsauga nuo insulto, infarkto, kitų ligų ir besaikio vaistų vartojimo

   Įkvėpdami oro į plaučius mes įkvepiame 20 proc. deguonies, tik 0,03 proc. anglies dvideginio (CO2), o didžiausią dalį sudaro azotas. Nieko nuostabaus, kad deguonies iškvepiame 5 proc. mažiau – jis sunaudojamas organizme vykstant medžiagų apykaitai. O anglies dvideginio  žmogus iškvepia 150 kartų (!) daugiau negu įkvepia. Tai natūralu, nes CO2 gamina pats organizmas virškindamas maistą ir t. t. Ar iš tiesų taip ir turi būti? Koks šių dujų vaidmuo organizme?

  Anglies dvideginis vaidina labia svarbų vaidmenį organizmo gyvybingumui užtikrinti. Jis dalyvauja natrio jonams pasiskirstant audiniuose, reguliuoja nervų ląstelių jautrumą, veikia ląstelių membranos pralaidumą, daugelio fermentų aktyvumą, virškinimo liaukų veiklą. Nuo anglies dvideginio koncentracijos priklauso, kaip efektyviai deguonis patenka į visus audinius.

  Taisyklingo kvėpavimo esmė, kvėpavimo menas yra gebėjimas beveik neiškvėpti anglies dvideginio, prarasti jo kuo mažiau. Tačiau daugelio žmonių kvėpavimas – tai nuolatinė plaučių hiperventiliacija, per daug intensyvus anglies dvideginio pašalinimas iš organizmo, kuris laikomas priežastimi maždaug 150 sunkių ligų, neretai vadinamų civilizacijos ligomis, tarp kurių hipertoninė liga, aterosklerozė, išeminė širdies liga, bronchinė astma.

  Esant nuolatinei plaučių hiperventiliacijai dėl per dažno ir per gilaus kvėpavimo žmogus netenka anglies dvideginio daugiau negu leistina. Jeigu apsauginiai mechanizmai tinkamai nesuveikia, nervų sistema pervargsta, pažeidžiama vidinė organizmo rūgštinė ir šarminė pusiausvyra, sutrinka medžiagų apykaita. Dėl to sumažėja organizmo imunitetas alerginėms, peršalimo ir uždegiminėms ligoms, kaupiasi druskos, per daug didėja arba krinta svoris, pažeidžiamas vidinės sekrecijos liaukų darbas ir t. t., įskaitant ir auglių susidarymą.

  Organizmas įjungia apsauginius mechanizmus, neleidžiančius CO2 pasišalinti iš organizmo, tačiau tie mechanizmai – kraujagyslių, bronchų ir visų organų lygiųjų raumenų spazmai, kraujagyslių susiaurėjimas, gleivinės sekrecijos padidėjimas bronchuose, nosiaryklėje, adenoidų ir polipų susidarymas, skydliaukės funkcijos padidėjimas. Tai sukelia deguonies badą, kraujotakos sutrikimus. Deguonies badas  sukelia kraujospūdžio padidėjimą, kvėpavimo centro suerzinimą ir sujaudinimą, kuris dar labiau padidina hiperventiliaciją. Vainikinių kraujagyslių spazmai padidina infarkto riziką.

  Atkurti normaliam CO2 kiekiui šiandien yra tobulesnis būdas – tai normalus kvėpavimas ,,Samozdrav” prietaisu. Kvėpavimas naudojant „Samozdrav“ treniruoklį nereikalauja jokių valios pastangų, treniruotės esmė – kvėpavimas atmosferos oro ir žmogaus iškvėpto oro mišiniu, kuriame anglies dioksido koncentracija daugelį kartų didesnė negu kvėpuojant paprastai.

   www.salus.lt