Ar jūsų vaikams būtina naudoti probiotikus po antibiotikų

Ar jūsų vaikams būtina naudoti probiotikus po antibiotikų

 Visi tėvai yra susipažinę su antibiotikais. Jie yra labiausiai paplitę vaistai pagal receptą, kuriuos mūsų vaikams skiria pediatrai. Atrodo, kad gydytojai juos skiria nuo visko, nuo peršalimo, infekcinių ligų ir netgi dėl rimtesnių įbrėžimų ar nubrozdinimų.

Antibiotikai patekdami į mūsų vaiko kūną gali sukelti blogą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, viduriavimą, skrandžio veiklos sutrikimą ir net sukelti kitų infekcijų. Antibiotikų tikslas yra sustiprinti imuninę sistemą taip, kad visos bakterijos būtų išnaikintos. Jis išnaikina net ir gerąsias bakterijas, kurios yra natūraliai mūsų žarnyne, ir kurios vaidina svarbų vaidmenį mūsų bendrai imuninei sistemai. Probiotikai yra puiki priemonė atkurti pusiausvyrą šioje situacijoje.

Jei gydymas antibiotikais yra neišvengiamas, labai rekomenduojama, kad vaikai būtų pradėdami gydyti ir probiotikais tuo pačiu metu. Taip pat reikia nepamiršti, kad šios dvi cheminės medžiagos neturėtų būti vartojamos vienu laiku. Jos gali panaikinti viena kitos poveikį organizmui. Siekiant užtikrinti geriausią probiotiko poveikį, rekomenduotina padaryti bent 3-4 valandų laiko tarpą tarp probiotikų ir antibiotikų dozės. Šis pasirinkimas yra ypač svarbus, kadangi probiotikai atkuria jūsų žarnyno trakto veiklą kai pasiekiamas idealus blogųjų ir gerųjų bakterijų balansas. Probiotikai padeda kompensuoti blogą antibiotikų poveikį, kai siekiant padidinti atsparumą ligoms, žarnynas tampa jautresnis dirginimui.

Lengvas nuspėti kodėl probiotikai vaikams yra idealus pasirinkimas. Tai nusako net pats cheminės medžiagos pavadinimas. Pavyzdžiui, priešdėlis „anti“ esantis žodyje „antibiotikas“, reiškia „prieš“. Šaknis „biotiniai“ reiškia gyvenimą. Taigi, probiotikai pažodžiui reiškia gyvenimą, o antibiotikai pažodžiui reiškia prieš gyvenimą. Tas pats pasakytina apie tai, ką jie faktiškai padaro mūsų organizme esančioms bakterijoms. Vienas duoda gyvenimą o kitas jį atima.

Gera naujiena yra tai, kad kasdien nuosekliai naudojant probiotikus, jie gali pašalinti šalutinį antibiotikų poveikį. Yra nemažai atvejų, kai naudojant antibiotikus kovojama su liga, tačiau visiškai nusilpsta imunitetas ir sutrinka virškinimo sistema. Taigi, jums reikės naudoti probiotikus, kad atstatytumėt žalą, kurią daro antibiotikai. Šios problemos galite išvengti kartu su antibiotikais naudojant probiotikus kaip prevencijos priemonę.

Be to, probiotiko papildai yra tokia natūrali mūsų bendros sveikatos dalis, kad organizmas juos vertina teigiamai ir iškarto pasisavina. Probiotikai yra būtini imuninei ir virškinimo sistemai. Stipri imuninė sistema ar sveika virškinimo sistema yra neįmanoma be probiotikų. Mūsų gyvensena ir aplinka yra labai nedraugiška mūsų organizmui, kuris gauna labai daug blogųjų bakterijų, todėl probiotikų papildų pagalba žarnynas gauna pagalbos, kad jo flora sugrįžtų atgal į subalansuotą būseną.  

www.beligu.lt