Ar įmanoma alergija pelėsiui?

Ar įmanoma alergija pelėsiui?

 

           Ar gali žmogui būti alergija pelėsiui? Jūs kenčiate nuo tokios alergijos, bet nesate tuo tikras? Skamba neįprastai, tačiau žmogus turi žinoti, kokie yra alerginiai simptomai, kad galėtų išsiaiškinti. Jei žmogus turi nors kelis iš žemiau išvardintų požymių, tai jis greičiausiai kenčia nuo pelėsių alergijos:
• Galvos skausmas;
• Kūno skausmas;
• Bėrimai;
• Kvėpavimo problemos ir sutrikimai;
• Depresija. 
           Tai dažniausiai pasitaikantys simptomai nuo, kurių kenčia žmonės, kurie turi alergiją ar polinkį į ją. Protingiausia būtu apsilankyti pas gydytoją, kuris parinktų vaistus pagal pobūdį ir alergijos intensyvumą. Reikia imtis efektyvių priemonių, kurios padėtų pristabdyti alergijos prasiveržimą.
   1. Vengti dalykų, kurie gali sukelti pelėsį. Yra daug dalykų, kurie gali sukelti pelėsio atsiradimą namuose. Paliekant per ilgai maisto produktus, per didelė drėgmė namuose. Tokiu atveju reikėtų, kuo dažniau vėdinti namus. Jei jums pavyks užkirsti kelią pelėsiams jūsų namuose, alerginės reakcijos taip pat išvengti bus lengviau.
   2. Kruopščiai valykite savo namus. Pelėsis negalės lengvai plisti jei namuose dažnai atliksite generalinius tvarkymosi darbus, išvalant visus užkaborius. Nepamirškite išvalyti visur už baldų taip pat, kur gali kauptis pelėsis. Pelėsis kaupiasi dažniausiai šiltoje ir drėgnoje vietoje, todėl kuo kruopščiau išvalykite šias sritis, kad jos būtų sausos.
   3. Kontroliuokite drėgmę savo namuose. Tai yra neleiskite susidaryti drėgmės pertekliui. Kur šilta ir drėgna ten yra pelėsio. Tai pati palankiausia sąlyga jiems vešėti.
   4. Oro valymo sistema – tai padės naikinti pelėsį bei padės sumažinti alergines reakcijas.
Tai keletas būdų, kaip galima užkirsti kelią pelėsių plitimui. Imantis priemonių žmogui bus lengviau kovoti su alerginėmis reakcijomis, nes pagrindinis alergenas, kaip šiuo atveju pelėsis bus pašalintas.  

informacijos šaltinis www.beligu.lt