Astma yra lėtinė plaučių liga

Astma yra lėtinė plaučių liga

Astma yra lėtinė plaučių liga, kuri „uždega“ ir siaurina kvėpavimo takus. Astma pasireiškia nepriklausomai nuo amžiaus. Visi žmonės, kurie serga astma turi tokius simptomus: švokštimą, kosulį, krūtinės spaudimą, dusulį. Kita vertus, pajutę šiuos simptomus dar nereiškia, kad sergate astma.

Kai kurie aplinkos veiksniai gali sukelti arba pabloginti astmą. Pavyzdžiui, pagrindiniai alergenai gali būti: gamtiniai (dulkės, gyvūnų kailis, tarakonai, pelėsiai, žiedadulkės, žolės ir gėlės), cheminiai (vaistai, pavyzdžiui, aspirinas ar kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo) dirgikliai (cigarečių dūmai, oro tarša, cheminės medžiagos ar dulkės, jų junginiai, purškikliai), sulfitai naudojami maisto produktų ir gėrimų gamyboje, virusinės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos ir sveikatos sutrikimai, tokie kaip sloga, gastroezofaginio refliukso ligos.

Bronchų astmos simptomai: švokštimas, kosulys, krūtinės spaudimas ir dusulys kartojasi periodiškai. Kosulys dažnai vargina naktį arba anksti ryte. Šie simptomai gali dirginti jus. Jie gali būti varginantys ir pakankamai apribojantys jūsų kasdienį gyvenimą.

Plaučių funkcijos tyrimai, kartu su fiziniais tyrimais ir medicininė istorija, yra geriausias būdas diagnozuoti astmą. Gydytojas išrašo pažymą apie ligos sunkumo lygį. Tai priklauso nuo to ji yra su pertrūkiais, lengva, vidutinio sunkumo ar sunki. Jūsų sunkumo lygis lems kokio gydymo turite imtis. Jus turite konsultuotis su astmos specialistu. Mažiems vaikams astmą gali būti sunku diagnozuoti.

Astma yra gydoma dviejų rūšių vaistais: ilgalaikiais ir turinčiais greitą poveikį. Ilgalaikiai vaistai sumažina kvėpavimo takų uždegimą ir padeda išvengti kitų astmos simptomų.

Gydymas inhaliuojamaisiais kortikosteroidais šiandien yra priimtiniausias. Inhaliatorius leidžia vaistams patekti tiesiai į jūsų plaučius. Jeigu sergate sunkia astma, gali tekti vartoti kortikosteroidų tabletes. Ilgalaikiai kontrolės vaistai gali sukelti šalutinį poveikį.

Pasikonsultuokite su savo gydytoju apie šių šalutinį poveikį ir pasiteiraukite apie priemones ir būdus kaip jo išvengti.

Astmos gydymas gali tik kontroliuoti šią ligą. Gera astmos kontrolė padės išvengti simptomų, tokių kaip kosulys ir dusulys, sumažinti neigiamą vaistų poreikį ir išvengti sunkių astmos priepuolių.

Nors astmos negalima išgydyti visiškai, tačiau dauguma žmonių, kurie serga astma gali valdyti ligą, gyventi normalų, aktyvų gyvenimą.

www.beligu.lt