Erekcijos sutrikimai vyrams gali pasireikšti bet kuriame amžiuje

Erekcijos sutrikimai vyrams gali pasireikšti bet kuriame amžiuje

 

Erekcijos sutrikimai vyrams gali pasireikšti  bet kuriame  amžiuje

   Erekcijos sutrikimai gali atsirasti dėl daugybės priežasčių, ne visada  pagrindinė priežastis yra psichoemocinė būsena (kaip yra manoma).Erekcijos sutrikimai gali pasireikšti net 20 metų vyrui. Šiuolaikinė medicina impotenciją gali išgydyti net senyvo amžiaus vyrams.               

   Aktyvų seksualinį gyvenimą gyvenantys žmonės yra sveikesni ir laimingesni. Kokybiškam lytiniam aktui būtina gera erekcija.  Apskaičiuota, kad daugiau kaip 150 mln. viso pasaulio vyrų erekcija yra sutrikusi. Svarbiausia – rasti ir suprasti impotencijos  priežastis ir paskirti atitinkamą gerą gydymą.   Vyrams yra aktualu ne tik gerai atrodyti , bet ir išsaugoti gerą sveikatą, seksualumą, lytinę potenciją. Negalime užmiršti, kad egzistuoja  rizikos faktoriai atsirasti  erekcijos sutrikimams, kurie priklauso nuo mūsų gyvenimo būdo. Tai: viršsvoris, diabetas, rūkymas, kai kurie vartojami medikamentai, nepakankamai fiziškai  aktyvus gyvenimas, alkoholis, narkotikai, kardiovaskulinės ligos, padidintas kraujo spaudimas, hiperlipidemija (riebalų apytakos sutrikimai),  ilgas sėdėjimas  prie kompiuterio internete. Psichologinės priežastys gali kilti dėl organizmo senėjimo, lytinio pervargimo, partnerės problemų  t. y nepakankamo noro seksualiniams santykiams ar baimės dėl galimo konflikto, lytinio akto atlikimo baimės dėl priešlaikinės ejakuliacijos ar nesėkmingo lytinio akto, dėl psichologinės depresijos ar labai stipraus streso.Organinės kilmės erekcijos sutrikimų priežastys yra :kraujagyslinės (aterosklerozė, hipercholesterolemija,  hipertoninė liga, cukrinis diabetas, veninio kraujo nuotėkio sutrikimai varpoje); neurogeninės (stuburo ir galvos smegenų traumos, išsėtinė sklerozė, smegenų kraujotakos pakenkimai, periferinės inervacijos sutrikimai (neuropatija – alkoholinė, narkotinė, diabetinė); endokrininės (įgimti ir įgyti sėklidžių androgenų (testosterono) gamybos sutrikimai, hipofizio funkcijos sutrikimai, skydliaukės ar antinksčių veiklos sutrikimai, cukrinis diabetas); anatominės (Peirono liga, varpos kavernozinių kūnų uždegimas,  varpos trauma,kai kurių vaistų, narkotikų vartojimas, dubens organų ar prostatos operacijų pasekmės). Neretai pasitaiko kombinuotos erekcijos sutrikimo atvejai, kai organiniai ir psichologiniai faktoriai būna vienu metu.

  Šiuolaikinė farmakologija ir vaistų reklama siūlo platų maisto papildų, įvairių  stebuklingų vaistų, kad atgautume normalų potencijos stiprumą. Visi šie  produktai yra skirstomi į maisto papildus ir medikamentus.  Maisto papildai tik papildo mitybą vitaminais ir amino rūgštimis, į juos dažnai įdedama afrodiziakų. Afrodiziakai- senovės  graikų grožio ir meilės deivės Afroditės vardu pavadintos įvairios augalinės ir gyvūninės kilmės medžiagos, skatinančios lytinį potraukį ir aktyvumą, potenciją.  Žinoma, tai naudinga, bendram organizmo stiprinimui, nuotaikos pagerinimui , bet tai  mažai padeda išspręsti erekcijos  problemas – impotenciją. Vaistai, kuriais siekiama atstatyti potencijos stiprumą  ar ją padidinti yra: gerinantys varpos kraujotaką, atstatantys vyriškus hormonus, stiprinatys smegenų sekso centro funkcionavimą. Parinkti vaistus būtina taip, kad  jie būtų saugūs sveikatai. Naudojami medikamentai  gali sukelti nepageidaujamų  pašalinių reiškinių, todėl būtina,kad gydymą skirtų ir kontroliuotų gydytojas.Taikomi šiuolaikiniai gydymo metodai  pagal vyro sveikatos  būklės sutrikimus yra efektyvūs ir padeda vyrams susigrąžinti pilnavertį  gyvenimą ir jaustis laimingais.
 

Urologas Antanas Balvočius

www.urologas.eu