Gydoma sloga praeina per savaitę…

Gydoma sloga praeina per savaitę…

 Gydoma sloga praeina per savaitę, negydoma – per 7 dienas

                    Pavasaris ir sloga –neatsiejama drėgnu metų laiku. Sloga prasideda po kelių valandų ar dienų, kai ligos sukėlėjas patenka į kvėpavimo takus. Ją sukelia įvairūs mikrobai, kuriuos į aplinką išskiria čiaudantys, kosintys, sloguojantys žmonės. Dėl sukelto uždegimo gleivinė paburksta ir pradeda gaminti gausiai tekantį sekretą. Sekretas iš pradžių būna vandeningas ir bespalvis, tačiau vėliau virsta į klampias ir gelsvai žalsvas išskyras..                       

  Varvėjimas iš nosies – yra organizmo bandymas apsivalyti nuo ligos sukėlėjų, pvz., virusų, bakterijų ar kitų gleivinę dirginančių medžiagų (dulkų, dūmų, žiedadulkių ir pan.); Paburkus (patinus) gleivinei, pasunkėja kvėpavimas – nosis užsikemša, pradeda kutenti gerklę. Dažnai besikartojantis slogai, veikiant kenksmingiems veiksniams (dulkėms, dūmams..), susergama ūmėjančia lėtine sloga. Sergant lėtine sloga primiausia reikia šalinti ligos priežastį. 

  Paprastai, klausimų kaip gydytis nekyla – bėgame į vaistinę ir perkame įvairių purškiamų ar lašinamų vaistų į nosį, tablečių bei kitų priemonių. Vandeningą slogą palengvina vaistai, kurie šalina nosies gleivinės paburkimą. Vaistinėse gausus pasirinkimas įvairių purškalų, lašų, tablečių nuo slogos. Dauguma vaistinių medžiagų, įeinančių į šių vaistų sudėtį, yra simpatomimetikai. Tai vaistinės medžiagos, kurios stimuliuoja vegetacinės (nevalingos) nervų sistemos simpatinės dalies alfa adrenoreceptorius ir sukelia nosies gleivinės kraujagyslių susitraukimą. Tuomet išburkusi nosies gleivinė atslūgsta ir taip atlaisvina sinusų latakus. Sinusuose susikaupęs skystis gali lengviau nutekėti, todėl sumažinamas sinusų uždegimo (sinusito) pavojus. Šiai grupei priskiriamos sekančios vaistinės medžiagos: adrenalinas (įeina į vaistinėse gaminamų lašų sudėtį), ksilometazolinas, nafazolinas, oksimetazolinas, tetrahidrozolinas (tetrizolinas), pseudoefedrinas

  Liaudies išmintis…Nosies landą patepti vazelinu, nes šviežios česnako sultys gali nudeginti gleivinę.Vatos tamponą suvilgyti valgomojo česnako sultimis ir kelioms minutėms įdėti į vieną nosies angą, paskui į kitą.

 4-5 kartus per dieną į kiekvieną nosies landą įlašinti po 3-5 šviežių medėjančio alijošiaus lapų sulčių.