Gyvenimas su vėžio diagnoze

Gyvenimas su vėžio diagnoze

 

Beveik ketvirtį amžiaus šakietės Birutės Poderienės (66 m.) kasdienybė– sunki liga. Per tą laiką moteris išmoko nepasiduoti. „Vėžys nesugebėjo manęs pribaigti, nes visuomet tikėjau, kad gyvensiu”, – tvirtina p.Birutė.1987-aisiais krūties vėžiu susirgusi šakietė mano, kad svarbiausia laiku užbėgti šiai ligai už akių, kol ji nespėjo atsinaujinti. Ligonė ištvėrė operaciją ir sunkų gydymo procesą, tačiau po trejų metų liga atsinaujino. B.Poderienei ėmė gelti kaulus, ypač skaudėjo koją ir nugarą. Paaiškėjo, kad skausmų priežastis – metastazės kauluose. Moteriai buvo skirta radioterapija, vėliau taikyta chemoterapija. P. Birutė nenuleido rankų, stengėsi įvairiais būdais užkirsti kelią ligos atsinaujinimui. Sužinojusi apie tuo metu atsiradusį Lietuvoje naują maisto papildą – skystąjį ryklio kremzlių ekstraktą „AngioCell Plus”, šakietė ėmė jį vartoti. Su pertraukomis ji jį vartoja beveik 11 metų. B.Poderienės nuomone, šio preparato indėlis jos ilgametėje kovoje su vėžiu tikrai svarus. Atsirado ne tik daugiau jėgų ir energijos, tačiau ir ženkliai sumažėjo sąnarių skausmai, moteris kelis kartus atidėjo klubo sąnario endoprotezavimo operaciją. „ Nežinau,ar be preparato „AngioCell Plus” būčiau sulaukusi šios dienos”, – svarstė šakietė.

Vis dažniau girdime, kad vieną klastingiausių ligų – vėžį – galima įveikti ar bent pažaboti jos vystymąsi. Gydymo galimybės nuolat plečiasi, todėl tampa itin svarbu, kad sergantieji šia sunkia liga gautų ne tik naujausias žinias, bet ir visą įmanomą pagalbą.  Pastaruoju metu ypač didelis dėmesys onkologijoje skiriamas angiogenezę slopinantiems preparatams.

Deguonį ir kitas augimui būtinas medžiagas navikas gali gauti tik iš kraujo. Kad kraujas galėtų pasiekti naviką, šis turi turėti kraujagyslių. Be savos kraujotakos navikas tegali išaugti tik iki 1–2 milimetrų. Tokiu atveju negali atsirasti ir metastazių, nes vėžinės ląstelės pernešamos su krauju. Kad galėtų greičiau augti ir metastazuoti, navikas siunčia signalus, kad proceso, vadinamo naviko angiogeneze, metu būtų išauginamos naujos kraujagyslės. Jau 1971 metais ląstelių biologijos ir vaikų chirurgijos profesorius Judah Folkmanas paskelbė hipotezę, kad angiogenezės slopinimas gali būti veiksminga vėžio terapija. Antiangiogeniniai preparatai sukėlė tikrą perversmą vėžio gydymo srityje.

Natūralus angiogenezės inhibitorius yra ryklio kremzlė. Joje esančios bioaktyviosios medžiagos slopina kraujagyslių vystymąsi, todėl efektyvu šiuos preparatus vartoti šalia standartinio vėžio gydymo. Natūralios antiangiogeninės medžiagos turi didelį racionalų pagrindą kaip palaikomoji terapija pacientams su didele “atkritimo” rizika, ar palaikomoji terapija remisijos palaikymui.

Dažnai girdima, kad vėžio gydymą atlaikyti pacientui nėra lengva. Taip yra, kadangi dėl tiesioginio naviko poveikio ar dėl pačio gydymo blogėja kraujo parametrai, kas dažnai komplikuoja gydymą. 60% onkologine liga sergančių pacientų susiduria su anemija, ji sukelia intensyvų silpnumą, kuris ženkliai įtakoja paciento gyvenimo kokybę. Dėl didelio bendro silpnumo dažnai reikia atidėti gydymą, didinti intervalus tarp kursų ar sumažinti dozę. Dėl anemijos atsiradusi bendra audinių hipoksija mažina radiacinės terapijos ir chemoterapijos efektyvumą, o taip pat, savo ruožtu, skatina angiogenezę, kuri vėlgi palaiko naviko augimą. Anemijos korekcija vėžiu sergantiems pacientams labai svarbi, kadangi tai gali turėti įtakos pacientų išgyvenamumui. Atlikti tyrimai rodo, kad skystasis ryklio kremzlių ekstraktas gali ženkliai pagerinti kraujo parametrus vėžio gydymo metu.

Kanados kompanijos „Atrium Innovations“ mokslininkai yra daugiausia nuveikę, tyrinėdami ryklių kremzlių antiangiogenines savybes. Jie sukūrė vienintelį skystą ryklių kremzlių ekstraktą AngioCell Plus. Svarbu pabrėžti, kad skystojo ryklio kremzlių ekstrakto biologinis aktyvumas net keliolika kartų didesnis nei miltelių formos.  Jo veikimo mechanizmas patvirtintas laboratoriniais, in-vivo ir klinikiniais tyrimais.

AngioCell Plus vartojamas greta standartinio gydymo esant solidinėms naviko formoms, pvz: prostatos, krūties, plaučių, inkstų vėžys. Siekiant kontroliuoti angiogenezės procesą, AngioCell Plus vartojimą galima tęsti ir pabaigus gydymą kitomis priemonėmis.