Kad skrandis neapsunktų nuo šventinių vaišių

Kad skrandis neapsunktų nuo šventinių vaišių

 

 

Kad skrandis neapsunktų nuo šventinių vaišių       

  Jau visai šalia mūsų pačios gražiausios žiemos šventės – šv. Kūčios, šv. Kalėdos, Naujieji metai. Neišvengiamas ir nuolatinis persivalgymo jausmas. Juk atrodo, kad visą savaitę valgome! Geriame vaistus nuo pilvo skausmų, nuolat jaučiamės apsnūdę, vėliau graužiamės, tačiau negalime pasipriešinti besaikio valgymo tradicijoms.

Persivalgymo požymiai.  Sunkumo pojūtis skrandyje. Apėmęs vangumas. Šleikštulys ir net pykinimas. Skausmas skrandžio srityje. Kad skrandis neapsunktų nuo sočių vaišių. Prieš eidami į pobūvį pavalgykite namie.

  • Švenčių dieną reikia maitintis įprastai. Mes darome vieną klaidą – nevalgome visą dieną, o prisėdus vienu kartu suvalgome labai daug.
  • Pobūvio metu siūloma ne valgyti, o ragauti, bendraukite su artimaisiais, eikite pasivaikščioti ir į lėkštę dėkite nedideles porcijas maisto.
  • Prieš pradėdami vaišintis, išgerkite stiklinę vandens.
  • Stenkitės kuo geriau sukramtyti maistą.
  • Valgydami neskubėkite – sotumo jausmas ateina palengva.
  • Pirmiausia ragaukite vaisių ir daržovių, kad nesukeltumėte rūgimo proceso skrandyje.
  • Stenkitės ,,nesluoksniuoti” maisto – sūru-saldu-sūru-saldu.
  • Šventės metu nebūtina paragauti visų ant stalo esančių patiekalų.
  • Po sočių vaišių padarykite iškrovos dieną.

  Požymiai, rodantys, kad organizmą reikia valyti. Liežuvis apsitraukęs apnašomis. Nesinori atlikti sunkesnių darbų. Nuolat jaučiate miego trūkumą, vargina mieguistumas. Jaučiate raumenų skausmus ir sąnarių stingulį. Tapote jautresni, pavargę, dirglūs. Sutriko žarnyno veikla. Iš burnos sklinda nemalonus kvapas.

Kaip natūraliomis priemonėmis valyti organizmą. Kas rytą tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę drungno vandens su pusės citrinos sultimis ir šaukšteliu medaus. Galite rinktis: vynuogių kekė, 2 skiltelės česnako arba 2 stiklinės morkų ir burokėlių sulčių – šie produktai valo KEPENIS.  2 stiklinės medumi pasaldinto šilto vandens arba pusė arbūzo – valo INKSTUS. Porcija virtų rudųjų ryžių – valo ŽARNYNĄ. Pusė stiklinės marinuotų arba 3 šaukštai džiovintų jūros kopūstų – šalina SUNKIŲJŲ METALŲ DRUSKAS. Tegul šventės nesugadina Jums nuotaikos ir geros savijautos!

                    Parengė Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras