Kaip kiekvienas galime padėti vėžiu sergantiems vaikams

Kaip kiekvienas galime padėti vėžiu sergantiems vaikams

Veikiausiai Lietuvoje nėra šeimos, kurios artimųjų rate nebūtų išgirsta diagnozė „vėžys“. Deja, liga į šeimą ateina dažniausiai labai netikėtai. Ir ypač skaudu, kai ši liga paliečia pačius pažeidžiamiausius – mūsų vaikus.

Labdaros ir paramos fondas „Mamų unija“ jau ketverius metus globoja vėžiu sergančius vaikus ir juos auginančias šeimas. Tokių šeimų mūsų šalyje vis daugėja, jos susiduria su itin dideliais tiek emociniais, tiek finansiniais sunkumais. Todėl „Mamų unija“, spręsdama psichologines, gydymo, reabilitacijos ir finansines onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimų problemas, dalijasi patirtimi, kaip kiekvienas iš mūsų per labdaros fondą galime padėti sunkios ligos gniaužtuose atsidūrusiam vaikui ir ką turime apie tai žinoti.

 

Pirma: labdaros fondo skaidrumas.

Įsitikinkite, ar jūsų parama pateks tik į skaidriai ir atsakingai dirbantį labdaros ir paramos fondą. Paskaitykite informaciją apie fondą internete, socialiniuose tinkluose, pvz. „Facebook“, vykdomų akcijų ir projektų aprašymus, straipsnius spaudoje, žmonių atsiliepimus. Nepatingėkite pasidomėti konkrečiai nuveiktais fondo paramos darbais, ataskaitomis, dirbančiais žmonėmis. Parašykite laišką ar paskambinkite fonde dirbantiems žmonėms, kad įsitikintumėte, jog jų veikla nekelia abejonių.

Antra: finansinė pagalba.

Jeigu nusprendėte padėti skirdami dalį savo šeimos lėšų, tai galite padaryti pervesdami aukas į specialiai atidarytą sąskaitą konkrečiai sergančiam vaikui arba į bendrąją fondo sąskaitą. Apie renkamas lėšas konkrečiam ligoniukui, fondas informuoja savo interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose, spaudoje ir TV laidose, aukojimo portaluose ir pan. Jūsų auka gali būti vienkartinė arba vykdoma reguliariai, pavyzdžiui kartą per mėnesį. Skirdami vos vieną litą iš šeimos pajamų, jos nenuskriausime, o pagalba ligoniukui, visų mūsų kartu surėmus pečius, būtų didžiulė.

Valstybė taip pat yra sudariusi galimybę teikti paramą paskiriant 2 proc. nuo sumokėto pajamų mokesčio. Tereikia užpildyti paraišką (ranka arba elektroniniu būdu) ir pristatyti ją į Valstybinę mokesčių inspekciją. Apie 2 proc. paramą fondui visuomet informaciją rasite fondo interneto puslapyje www.mamuunija.lt, socialiniuose tinkluose ir pan.

Trečia: parama reikalingiausiais daiktais.

Jūsų pagalba turi būti ta, kurios sergančiam vaikui reikia labiausiai. Tai gali būti drabužiai, knygos, žaislai, buitinė technika, kompiuteriai ir kt. Taip pat labai svarbu, kad visi jūsų aukojami daiktai būtų tvarkingi, švarūs, tinkami naudoti. Juk jie atiteks sergantiems vaikams, kurių aplinkoje neturi būti nė menkiausių dulkių, nešvarumų ir pan., kad nepatektų infekcija ir nepablogintume ligoniukų sveikatos. Jeigu nežinote, ar jūsų norimas atiduoti daiktas reikalingas, pasiteiraukite atsakingų fonde žmonių. Juk atsisakyti jums nereikalingų daiktų, dar nereiškia, kad jų reikia kitam, ypač sergančiam. Gerbkite tiek paramą priimančių ir skirstančių žmonių, tiek tų, kuriems pagalba skiriama, laiką ir sveikatą.

Ketvirta: dalyvavimas paramos akcijose.

Paprastai fondas ne tik prašo finansinės paramos, bet visais įmanomais būdais dirba ir ieško kitų paramos šaltinių. Tai įvairūs projektai, akcijos, renginiai. Būkite aktyvūs ir dalyvaukite juose. Pvz. „Mamų unija“ nuo 2008 m. kasmet organizuoja akciją „Maxima“ prekybos tinkle visoje Lietuvoje. Jos metu tereikia įsigyti specialiu akcijos ženklu pažymėtą Lietuvos gamintojo prekę ir jau padėsite onkologiniams ligoniams. Šios akcijos metu už parduotų prekių surinktą sumą perkama medicininė įranga arba vaistai Vilniaus Santariškių arba Kauno klinikų onkologiniams ligoniams vaikams.

Penkta: veikite nuoširdžiai, atsakingai ir draugiškai.

Labai svarbu skleisti informaciją apie reikalingą pagalbą sunkiai sergantiems vaikams. Nesibodėkite dalintis apie tai savo šeimos, artimųjų, bendradarbių, kaimynų rate. Nebijokite kalbėtis apie skausmą ir pagalbą su savo vaikais, mokykite juos atjautos ir palaikymo sergančiajam. Viską, ką jūs darote sergančių vaikučių labui, darykite iš širdies. Tik dėl visų mūsų gerumo ir bendrumo jausimės stipresni ir padėsime įveikti ligą.

 

Vėžiu sergantiems vaikams galite padėti draugaudami su labdaros ir paramos fondu „Mamų unija“:*

Adresas: Latvių g. 64a-16, Vilnius

El. p. mamuunija@gmail.com

www.mamuunija.lt

http://www.facebook.com/mamuunija

Sąskaita paramai:

Danske bankas a/s filialas Lietuvoje

A.s LT 51 7400 0322 6692 3810

 

„Mamų unija“ dirba tam, kad:

         ·            nupirktų sergantiems vaikams vaistų, kurie gali kainuoti mažiausiai 10 tūkst. litų per mėnesį ir daugeliui Lietuvos šeimų yra nepakeliama našta;

         ·            padengtų gydymo, reabilitacijos ir kelionės išlaidas tiems ligoniukams, kuriems Lietuvoje nėra tinkamų sąlygų ir medicininės įrangos gydytis;

         ·            nupirktų profesionalios, būtinos medicininės įrangos Vilniaus Santariškių ir Kauno klinikų vaikų onkologijos skyriams, kur medikai geros technikos pagalba atliktų efektyviausią gydymą ir vaikučiai greičiau sveiktų. Šiose medicinos įstaigose gydomi vaikai nuo kūdikių iki 16 metų. Jų skaičius svyruoja apie 40;

         ·            pildytume sergančių vaikų svajones, kurios kartais, deja, būna paskutinės…