Kas sukelia spuogus? Gamtos patarimai

Kas sukelia spuogus? Gamtos patarimai

     Paauglystė jau ir taip sunkus periodas, kai kuriems iš jaunuolių. O dar prie to prisideda vienas iš blogiausių įmanomų dalykų spuogai. Kadangi gera savijauta lemia išvaizda, inkštirai ar pūlingos cistos rimtai kenkia. Tai gali sukelti net depresija.

Spuogai yra hormonų disbalanso pasekmė. Hormonų svyravimai gamina daugiau aliejau pertekliaus, kuris su negyvosiomis odos ląstelėmis ir purvu užkemša poras. Tai ideali aplinka spuogų augimui. Spuogų plėtimuisi yra kelios sąlygos: stresas, netinkama higiena, miego trūkumas ar prasta mityba. 
 Įspėjimas, kad gali atsirasti spuogas yra patinimas, paraudimas ir uždegimas. Kai pradeda formuotis spuogai, baltieji kraujo kūneliai siunčiami kovoti prieš infekcija. Šio žudymo proceso rezultatas baltas spuogas. Kartais jis gali tapti juodu, nes patenka oro.

 Spuogų atsiradimą gali lemti genetika ir per didelis kiekis aliejaus gamybos, bei bakterijos. Poveikį sveikatai daro keptas maistas, o tai įtakoja ir spuogus. Bręstant spuogų augimas labiau padidėja vyrams. Moterys susiduria su spuogais ne tik brendimo, nėštumo, mėnesinių ciklo ir menopauzės metu. Kontraceptinės tabletės žinoma, gali turėti įtakos spuogų gydymui arba spuogų augimui. Tai priklauso nuo pačio žmogaus organizmo.  Spuogai gali dingti natūraliai, bet jai matote, kad jums tai yra problema, natūralus jų gydymas yra geriausias variantas. Nepriklausomai nuo pasirinkto būdo spuogai gydomi nuo 3 – 6 savaičių.

  • Patarimai iš gamtos…
    Reikia atsikratyti didelės riebalų ir bakterijų sankaupos ant odos. Todėl reikia valyti savo odą. Citriną įtrinkite į odą ir nusiplaukite šiltu vandeniu. Tai atgaivins jūsų odą ir suteiks jei vitamino C.
  • 2 šaukštai šviežiai išspaustų citrinų sulčių sumaišyti su šaukšteliu cinamono miltelių. Patepti pažeistą odos plotą ir paliekama 10 – 15 minučių. Po to perplaukite šiltu vandeniu.
  • Medus taip pat yra veiksminga gydymo priemonė. Kur yra spuogai patepkite medaus ir palaikykite 10 – 20 minučių. Medus turi anti bakterinių savybių, kas padeda kovoti su spuogais ir randais.
  • Padidinkite vitaminų ir mineralinių medžiagų suvartojimą. Nustatyta, kad kai kurie mineralai ir vitaminai padeda spuogų gydimui, kaip vitaminas A, E, cinkas. Reikėtu pasikonsultuoti su gydytoju kokių vitaminų jums reikia ir kokiomis dozėmis.
  • Į vandenį įdėkite 3 – 4 šviežių ar džiovintų lauro lapų. Virkite, po to išimkite juos ir atvėsine vandenį nusiplaukite savo veidą. Naudojant šį nuovirą reguliariai galima išgydyti inkštirus. Iš susmulkintų česnakų skiltelių išspaudžiame sultis ir tepame ant spuogų. Tai puiki ir natūrali dezinfekavimo priemonė. Nelaikykite ilgai ir nuplaukite šiltu vandeniu.
  • Susmulkinkite sausas skrudintas obuolių sėklas, sumaišome 2 – 3 šaukštus šių miltelių ir 1 šaukštą laimo sulčių. Ši masė paliekama ant spuogų 10 – 15 minučių.

 

www.beligu.lt