Knarkimas gali sukelti širdies ligas

Knarkimas gali sukelti širdies ligas

 

 

Pagal naujausius mokslinius tyrimus nustatyta, kad knarkimas gali padidinti riziką susirgti širdies ligomis. Nustatytas ryšys tarp garsaus knarkimo ir širdies ligų, insulto.

Mokslininkai apklausė daugiau nei 12.000 pacientų jų namuose. Surinkta informacija, parodė, kad žmonės, kurie stipriai knarkia turėjo žymiai didesnę širdies priepuolio arba insulto riziką, nei likusi gyventojų dalis.

Žmonės, kurie garsiai knarkė turėjo 34% didesnė širdies priepuolis tikimybę palyginti su likusiais gyventojais, ir 67% dažniau kenčia nuo insulto. Mokslininkai nustatė ryšį tarp knarkimo ir svorio.

Knarkimui įtakos taip pat turi tokie veiksniai kaip aukštas kraujo spaudimas, didelis cholesterolio kiekis, ir net gerklės susirgimai, bronchitas.

Knarkimas paprastai yra labiau paplitęs tarp antsvorį turinčių žmonių, Iš tikrųjų, manoma, kad apie 40% vyrų ir 24% moterų reguliariai knarkia.

Knarkimas yra problema, kuri daro neigiamą poveikį tiek knarkiančiam tiek ir jo partneriui. Knarkimas kartais gali pasiekti iki 100 decibelų garsą. Jis gali sukelti rimtų miego sutrikimų partneriui, tokių kaip nuovargis, dirglumas, galvos skausmas ir pykinimas. Daugelis partnerių dėl knarkimo miega tik 3 – 5 valandas per naktį.

  

informacijos šaltinis www.beligu.lt