Kokia sulčiaspaudė pati geriausia?

Kokia sulčiaspaudė pati geriausia?

Norėdami įsigyti sulčiaspaudę, dažniausiai susiduriame su klausimu – kokia sulčiaspaudė geriausia? Ar tokia sulčiaspaudė apskritai egzistuoja? Nuo ko priklauso sulčiaspaudės „gerumas“?
Pabandysime surasti atsakymus į šiuos klausimus.
 

Tinkamiausios sulčiaspaudės paieškos

Kad geriau suprastume, sulčiaspaudes galime palyginti su drabužiais. Ar turite patį geriausią drabužį, kurį dėvite visur ir visada? Jei jūs laiką leidžiate namuose, neinate nei į darbą, nei pas draugus, atsakymas į šį klausimą tikriausiai galėtų būti teigiamas, tačiau įvertinus skirtingus metų laikus, tokį drabužį tampa sunku net įsivaizduoti.
Dauguma žmonių turi daug ir įvairių drabužių. Su vienais einame į darbą, su kitais dirbame darže. Jei lauke lyja lietus ar šviečia saulė, vėl rengiamės skirtingai. Taip pat negalima pamiršti patogumo, mados, simpatijų ir antipatijų. Taigi kalbant apie drabužius, teisingiau būtų sakyti, kad turite ne patį geriausią drabužį, bet aplinkybes, laiką, norus labiausiai atitinkantį ar tiesiog tinkamiausią rūbą.
Nereikėtų tikėtis rasti ir tą vienintelę, pačią geriausią sulčiaspaudę. Juk produktai, iš kurių spaudžiamos sultys, turi skirtingas savybes. Daržovės (morkos, burokėliai) yra kietos, vaisiai (obuoliai, apelsinai) yra minkšti, želmenys, žolės ir lapinės daržovės, o ir tas pats imbieras, turi labai daug augalinio pluošto.
 

Tobulų nebūna?

Nėra tokios sulčių spaudimo technologijos, kuri vienodai gerai išspaustų sultis iš įvairių produktų. Sulčiaspaudė, pritaikyta spausti citrusinius vaisius, negali spausti paprastų vaisių ar daržovių sulčių. Želmenims spausti sukurta sulčiaspaudė puikiai susitvarko su įvairiais žalumynais, bet neduoda gero rezultato spaudžiant minkštus vaisius. Tiesa, yra pakankamai universalių sulčiaspaudžių, tačiau tas universalumas dažniausiai pasiekiamas išspaustų sulčių kokybės sąskaita.
Ta pati sulčiaspaudė vienam žmogui gali būti puiki, tačiau kitas ją peiks. Priežastis labai paprasta – kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl vadovaujasi skirtingomis vertybėmis, skirtingais lūkesčiais, turi skirtingą požiūrį.
 

Į ką atkreipti dėmesį?

Priklausomai nuo naudojamos technologijos ir konstrukcijos, sulčiaspaudės skiriasi šiomis savybėmis:

• Veikimo garsumas;
• Naudojimosi ir valymo paprastumas;
• Sulčių spaudimo greitis;
• Dydis ir svoris;
• Sulčių kokybė;
• Papildomos funkcijos.

Čia paminėtos tik kelios svarbiausios sulčiaspaudžių savybės, tačiau jų yra žymiai daugiau. Tikriausiai suprantate, jog nėra sulčiaspaudės, kuri pasižymėtų visomis šiomis charakteristikomis, todėl prieš perkant reikia gerai pagalvoti, kas jums svarbiausia. Jei jums svarbu sultis išspausti greitai, teks susitaikyti, kad tokia sulčiaspaudė veiks pakankamai garsiai. Jei jums svarbiausia sulčių kokybė, – teks susitaikyti su lėtesniu veikimu bei ilgesniu valymu.
 

Išsikelkite klausimus

Kadangi sulčiaspaudė yra toks aparatas, kuris tarnaus jums kone iki pensijos, labai svarbu nedaryti skubotų sprendimų. Prieš įsigyjant sulčiaspaudę patartume atsakyti į šiuos klausimus:

• Iš ko spausite sultis?
• Kaip dažnai spausite sultis?
• Kokias sultis mėgstate (skystas ar tirštesnes)?
• Išdėliokite eilės tvarka pagal svarbumą (kas jums svarbiausia) – tylus veikimas, paprastas valymas, greitis, maži matmenys, sveikos sultys.

Atsakymai į šiuos klausimus padės geriau suprasti, kokia sulčiaspaudė jums tinkamiausia. Pabrėžiame – ne geriausia, o tinkamiausia. Kad ir kokia kokybiška, brangi ir žinomu prekiniu ženklu pažymėta būtų sulčiaspaudė, ji nebus gera, jei neatitiks jūsų poreikių ir lūkesčių.
 

Sulčiaspaudžių įvairovė

Geriau supratę savo poreikius ir norus, nesunkiai rasite atsakymą, kokio tipo sulčiaspaudė jums tinkamiausia. Pagrindiniai sulčiaspaudžių tipai yra šie:

• Išcentrinės (centrifūginės) sulčiaspaudės;
• Lėtaeigės vieno sraigto (vertikalios arba horizontalios) sulčiaspaudės;
• Lėtaeigės dviejų sraigtų sulčiaspaudės;
• Citrusinių vaisių sulčiaspaudės;
• Rankinės sulčiaspaudės.

Pagaliau apsisprendus, atsakius į galybę išsikeltų klausimų, išstudijavus savo poreikius, paskutiniame sulčiaspaudės paieškų etape liks pasirinkti tik prekinį ženklą ir modelį. Lėtaeigių sulčiaspaudžių pasirinkimas nėra labai platus, o ir skirtumai tarp jų nedideli, tačiau išcentrinių sulčiaspaudžių įvairovė tikrai didžiulė.
 

Neužkibkite ant kabliuko

Jei sulčiaspaudės pasirinkimą pradėjote būtent nuo paskutiniojo etapo ir pirmiausia išsirinkote žinomą prekinį ženklą ar susižavėjote sulčiaspaude, kuriai dabar taikoma didžiausia nuolaida, – tikėtina, kad pardavėjų reklamai skirti pinigai pasiekė savo tikslą ir jūs užkibote ant kabliuko. Todėl įsidėmėkite: kad ir kokia brangi ir gera būtų jūsų pasirinkta sulčiaspaudė, prieš mokėdami pinigus pagalvokite, ar tikrai ji ne tik pati geriausia, bet ir pati tinkamiausia jums.

 www.sulciaspaude.lt