Maisto alergija…Kaip sumažinti alergenus?

Maisto alergija…Kaip sumažinti alergenus?

             Daugumai žmonių gali pablogėti savijauta, kai jie suvalgo tam tikrų maisto produktų. Tačiau, tai dar gali nereikšti, kad žmogui yra alergija maistui. Jei suvalgius kokius nors produktus kyla sunkumų, reikia save pastebėti ir išsiaiškinti jūs turite alerginę reakciją į šiuos maisto produktus, o galbūt jūs tik jų netoleruojate. Padidėjąs jautrumas gali būti vienas iš alerginės reakcijos požymių. Galima atlikti tyrimus, kurie tiksliau parodys žmogaus polinkį į alergiją.
             Nors dauguma žino apie savo alergiją jiems sunku suvokti, kas alergija gali labai pakenkti žmogaus savijautai ir sveikatai. Dauguma žmonių žino kam jie yra alergiški ir stengiasi riboti save nuo tų maisto produktų. Yra keletas simptomų, kurie gali būti sukelti maisto alergenų.
• Niežulys;
• Išbėrimas;
• Čiaudėjimas ir ašarojančios akys;
• Žmogų gali apimti bloga nuotaika.
            Žmogui labai sunku su tuo kovoti, nes daugelis produktų yra dedama į daugelį gaminių. Geriausia ką gali padaryti žmogus tai susidaryti savo mitybos dienoraštį. Stengtis kuo daugiau laikytis tokių produktų, kurie yra žmogui nekenksmingi. Jei žmogus suvalgo tai kas jam gali sukelti alergiją, jis gali apsunkti, aptingti ir jaustis nedarbingas. Dėl žmogų užklupusias problemas rekomenduojama konsultuotis su gydytoju, kuris padės ir parinks tinkamus vaistus. Galima konsultuotis su dietologu, kuris gali padėti sudaryti maisto receptūras ir žmogui lengviau bus kovoti su savo problema.
Jei žmogus tik netoleruoja kurio nors produkto ar yra alergiškas gali parodyti odos ir kraujo tyrimai. Tai gali palengvinti žmogaus paieškas. Nes simptomai alergijos ir netoleravimo gali būti panašūs. Sutrikti virškinimas ar pablogėti savijauta. Tik gydytojai gali tiksliai pasakyti ar žmogus yra alergiškas.

Kaip sumažinti alergenus?

             Alergija gali pavirsti į košmarą jei nepasirūpinti jos gydymu. Vienas privalumas, naudojantis natūraliomis gydymo priemonėmis yra tas, kad žmogui nesukelia nemalonių šalutinių poveikių. Yra tam tikri maisto produktai ir maistinės medžiagos, kurios gali padėti žmogui kovoje su alerginėmis reakcijomis.
Į pagalbą gali ateiti vitaminai. Kaip ir visiems organams, odai taip pat reikia maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, vitamino E ir C. Tai du esminiai vitaminai, kurie padeda stiprinti imuninę sistemą ir ryžtingai reaguoja į alerginius išpuolius. Tada rekomenduojama maistą papildyti kopūstu, bulvėmis, citrusiniais vaisiais, uogomis. Be abejo, labai naudingos yra žalios spalvos salotos, grūdai, brokoliai, žiediniai kopūstai ir agurkai, nes tai yra jėgainė pilna vitaminų.
            Kiti produktai, kaip aitrioji pipirai turi anti uždegiminių savybių ir puikiai tinka maistui skaninti. Taip pat prieskoninės žolės, kaip svogūnas ir česnakas, gali būti labai veiksmingi gydant alergiją. Žalioji arbata turtinga savo veikliosiomis medžiagomis, kurios tarsi išjungia alerginius išpuolius. Kalcis gali būti labai svarbi priemonė.
Patartina kontroliuoti, tai ką žmogus valgo. Tai yra vengti alergenų. Kam yra alergija pienui turėtų mažinti ar išvis atsisakyti pieno, sūrio, sviesto ir kitų pieno produktų. Vengti kviečių bei šokolado, nes tai kelias į astmą ar egzemą, jai žmogus yra alergiškas.
           Patartina prižiūrėti savo aplinką. Dulkės, žiedadulkės, naminių augintinių plaukai ir augalai gali kelti alerginius išpuolius taip pat. Todėl svarbu palaikyti švarų orą namuose, tai gali padaryti oro generatoriai. Patartina naudoti oro sausintuvus, nes drėgmė gali padidinti alergijos reakciją. Drėgmė dažnai sukelia nemalonius ir žmogui keliančius alergija pelėsius. Kuo dažniau plauti kiliminę dangą, žaislus ir valyti baldus, kad kuo mažiau būtų alergenų namuose.
 
 

 

 

www.beligu.lt