Namų sąlygomis gydoma anemija ir žoliniai preparatai

Namų sąlygomis gydoma anemija ir žoliniai preparatai

 

Raudonieji kraujo kūneliai vaidina labai svarbų vaidenį išnešiodami deguonį po visą organizmą tam naudodami tam tikrą baltymą, vadinamą hemoglobinu. Anemija yra būsena, kai kiekis raudonųjų kraujo kūnelių ir hemoglobino yra mažesnis negu reikia. Taigi tada yra pagaminama mažiau raudonųjų kraujo kūnelių arba jų yra prarandama daugiau ir tai sukelia jų trūkumą. Raudonieji kraujo kūneliai gaminasi kaulų čiulpuose, ir tai užtrunka keturis mėnesius. Geležis yra medžiaga, kuri gamina raudonuosius kraujo kūnelius, Vitaminas B12 ir folio rūgštis, taip pat geležies trūkumas sukelia anemiją.

Dėl minėto raudonųjų kūnelių trūkumo jų veikla sutrinka, reikia daugiau pastangų, kad organizmas gautų rekiamą deguonies kiekį. Tai grandininė reakcija – kai yra mažiau kraujo kūnelių, deguonies tiekimas organizmui taip pat sumažėja. Tai verčia plaučius ir širdį dirbti smarkiau tam, kad kraujyje atsirastų deguonies, ir to pasekoje yra apsunkinamas kvėpavimas. Sunkūs fiziniai pratimai, lipimas laiptais ir kiti sunkesni darbai greitai išsekina žmones, turinčius anemiją . Tai labai dažnai atsitinka moterims jų menstruacijų, ir nėštumo metu, kadangi šiais periodais jos praranda daug kraujo ir tai gali išprovokuoti anemiją.

 

 

 

 

Anemija sukeliama, kai kraujyje trūksta raudonųjų kraujo kūnelių, dažniausiai dėl to žmogus jaučiasi silpnas ir išsekęs. Tarp žmonių labiausiai paplitusi anemijos rūšis yra geležies trūkumo anemija, kuri gali būti lengvai išgydyta naudojama namuose turimas priemones. 

 Greičiausiai ir lengviausiai galima susidoroti su anemija vartojant maistą, praturtintą geležimi. Maisto produktai, tokie kaip kiaušiniai, raudona mėsa, porai, špinatai, brokoliai ir salotos, turi daug geležies. Vitaminas C padeda organizmui geriau pasisavinti geležį. Taigi savo maistą kasdien derinant su reikiamu kiekiu vaisių ir vitamino C, įveiksite anemiją.

Kitos gydymo priemonės yra išspaustos medetkų sultys, sumaltos petražolės, malti šviežūs gysločio lapai, svogūnų sultys, rūgštynių lapai, šalavijų arbata, malti pelargonijų lapai ir taip par sumalta taukės šaknies ar lapų karštas kompresas. Kraujažolės, pelkinė vingiorykštė taip pat yra labai sveika ir naudinga. Jodas dažnai naudojamas nuospaudoms ir įbrėžimams gydyti.
Beveik niekieno nežinomos gydymo priemonės yra tokios kaip kad sūriame vandenyje išvirtas nedidelis kiekis kriauklyčių. Tai tinka pūliniams ar skauduliams gydyti.

Kita gydymo priemonė, dažnai siūloma gydytojų, kas dieną išgerti 1-2 geležies tabletes su vitamino C turinčiais maisto produktais, kurie padės įsisavinti geležį. Geležies tablečių galite nusipirkti daugelyje prekybos centrų.

Jeigu jus labiau domina natūralūs anemijos gydymo metodai, valgykite daugiau raudonos mėsos, pupų, žuvies, kepenėlių ir žalių daržovių. Taip pat pasistenkite vartoti kuo daugiau vitamino C turinčių produktų.

Jeigu norite išsigydyti anemiją namų sąlygomis, tuomet turite kai ką apie tai žinoti.
   Anemija yra kraujo liga, atsirandanti, kada yra geležis ir vitamino B12 trūkumas ir tai trukdo deguonies nešiojimą po organizmą.
   Tam, kad nėštumo metu moterys išvengtų anemijos, jos turėtų gerti multivitaminų tabletes ir kitus papildus, kuriuos pataria vartoti gydytojas.
   Venkite kavos ir arbatos. Nepasiduokite pagundai gerti kavą ar arbatą pusryčiams. Kava ir arbata turi tanino, kuris trukdo geležies pasisavinimui. Tyrimai rodo, kad per ne lyg didelis arbatos vartojimas gali būti anemijos šaltinis, kadangi arbata gali 95% sumažinti geležies, gautos iš maisto, pasisavinimą. Jeigu jaučiate poreikį ryte išgerti puodelį kavos ar arbatos, pasistenkite palaukti bent valandą ar dvi.

 

 www.beligu.lt