Liaudies medicinos patarimai nuo žemo-aukšto spaudimo, galvos skausmui, žagsėjimui

Liaudies medicinos patarimai nuo žemo-aukšto spaudimo, galvos skausmui, žagsėjimui

     

        Mus supa begalės technologijų, vis koja kojon sparčiai žengia mokslo medicina, pasiūlydama mums modernius vaistus nuo pačių įvairiausių ligų. Tačiau nuo viso to neatsilieka ir liaudies medicina – gydymo menas, paremtas ilgalaikiu senolių stebėjimu. Šiomis dienomis gydomieji augalai konkuruoja su sintetiniais preparatais, skirtais negalavimams malšinti. Tad pateikiame keletą patarimų, kaip galima natūraliomis priemonėmis paprastai išsigydyti mus kamuojančias ligas. 

  • Aukštas kraujospūdis – laikomas tuomet, kada kraujo spaudimas viršija 165/95 mm Hg. Jo metu vargina trumpalaikiai galvos skausmai ir svaigulys. Dėl aukšto kraujospūdžio širdis dirba sunkiau nei įprastai. Be to, tai gali įtakoti ir trombų susidarymą smegenų arterijose bei gali būti inkstų nepakankamumo priežastis.

Gydymas: Česnakas – kadangi česnakas gerina kraujotakos sistemą, patartina jį valgyti kasdien po 1-2 skilteles.

Citrina – patartina kasdien išgerti citrinų sulčių ar bent jau jomis dažniau paskaninti valgį.

Sukatžolė – šią vaistažolę vartokite kaip arbatą – tiesiog užplikykite šių vaistažolių (pakanka puodeliui vieno šaukštelio šių arbatžolių), palaukite kol pritrauks ir gerkite po 2 puodelius kasdien.

  • Žemas kraujospūdis – jo metu sumažėja darbingumas, sunku susikaupti, šąla kojos ir rankos, kankina nuovargis. Žemas kraujo spaudimas gali būti ir paveldimas.

Gudobelių žiedai – šių vaistažolių antpilas reguliuoja kraujo spaudimą; jį reiktų vartoti taip pat kaip ir arbatą – šaukštelį džiovintų žiedų užpilti karštu vandeniu, palaukti kol pritrauks ir gerti kasdien po 2-3 puodelius.

Rozmarinų vonia – ji didina kraujo spaudimą; 2 šaukštelius rozmarinų užplikykite karštu vandeniu, palikite ¼ h pritraukti ir supilkite į vonios vandenį.

  • Galvos skausmas – savaiminiai galvos skausmai jaučiami smilkiniuose, kaktos ir akių srityje.

Kava su citrina – vienos citrinos sultis sumaišykite su karšta kava ir išgerkite.

Gvazdikėliai – suvalgius kasdien po 2-3 gvazdikėlius, mažina galvos skausmą.

Gebenė – iš šios vaistažolės galima pasigaminti kompresą, kuris mažina lėtinį galvos skausmą, tereikia kelis gebenės lapus pamerkti į actą ir šiuo ekstraktu trinti kaktą, smilkinius, sprandą.

  • Žagsėjimas – nėra pavojingas ir džniausiai praeina savaime, bet kadangi žagsulys yra nemalonus dalykas, tad galima išbandyti naminius vaistus:

Cukrus – stiklinėje šilto vandens ištirpinkite 2-3 šaukštelius cukraus ir išgerkite. Vėliau burnoje vieną po kito ištirpinkite  2 šaukštelius cukraus.

Obuolių ctas – jeigu norite greito poveikio, padeda šaukštelis neskiesto obuolių acto.

Taip pat nuo žagsėjimo padeda ir lėtai burnoje tirpinami ledo kubeliai.