Nerimas dėl radioaktyvaus debesies Lietuvoje nepagrįstas

Nerimas dėl radioaktyvaus debesies Lietuvoje nepagrįstas

Sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad Lietuvos žmonės neturėtų reaguoti į mobiliaisiais telefonais platinamus SMS pranešimus, įspėjančius, kad neva trečiadienį per Lietuvą keliauja radioaktyvus debesis ir nekreipti dėmesio į nurodymus neiti iš namų.

Prancūzijos radiacinės saugos specialistai, išplatinę informaciją apie tikimybę, jog šią savaitę Europą pasieks radioaktyvusis debesis iš Fukushima Daiichi atominės elektrinės, atkreipia dėmesį, kad net jei toks debesis pasiektų Europą ir Lietuvos teritoriją, atkeliavusiose oro masėse esančių radionuklidų koncentracija grėsmės europiečių sveikatai nesukels. Oro masių pernašos metu ir kritulių paveikta radionuklidų koncentracija ženkliai sumažėja, todėl tai neturės jokio poveikio Lietuvos gyventojų sveikatai ir apšvitai.

Atkreipiame dėmesį, kad esant reikalui Sveikatos apsaugos ministerija nedelsiant išplatins rekomendacijas, susijusias su gyventojų sveikatos apsauga, tačiau pabrėžiame, kad Lietuvos gyventojams nereikia riboti buvimo lauke nei suaugusiems, nei vaikams, taip pat imtis kitų apsaugos priemonių.

Gyventojai dėl detalesnės informacijos gali kreiptis į Radiacinės saugos centrą telefonais Vilniuje 2 36 1936, 8 698 10328, 8 698 29611, 8 698 83314. 

Daugiau informacijos:
Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, tel. 8668 42547  www.sam.lt