Organų donorystė

Organų donorystė

Organų donorystė – dovanotas gyvenimas          

   Lietuvoje gyvena  3 350 000 piliečiųDonoro kortelę turi   11 031, arba 0,3 % lietuvių (2009-07-31). Iš jų dar nė vienas netapo donoru. Donoro kortelę turi   12 % europiečių. Per dieną pasirašai daugybę kartų, o ar jau pasirašei donoro kortelę? Ar apsisprendei po savo mirties dovanoti gyvenimą? Jei prireiktų transplantacijos pačiam, ar norėtum, kad kiti būtų pasiruošę dovanoti taip, kaip esi pasiruošęs Tu?

   Jei nesi pareiškęs savo valios dėl organų donorystės, ir taptum potencialiu donoru, medikai tavo artimųjų paklaus, ar jie neprieštarauja organų donorystei. Jei jie tavo valios nežinos, kaip bepasielgtų, nežinos, ar pasielgė teisingai. Jei tau svarbūs artimi žmonės, nuimk nuo jų sunkią apsisprendimo naštą, pasirašyk donoro kortelę ir dovanok viltį gyventi.

   Apsisprendimas tapti organų donoru – garbingas žingsnis. Tai pati kilniausia dovana, kokią gali žmogus duoti kitam žmogui, arba ją priimti. Kaip pasielgsi TU? Lietuvoje donoro kortelę turi jau apie 11 000 žmonių. Ar Tu tarp JŲ?Jei norite pasirašyti sutikimą po savo mirties dovanoti organus transplantacijai, kreipkitės į savo gydytoją. Jums turi būti pateikta sutikimo forma, kurią turite užpildyti gydytojo akivaizdoje. Sutikimas bus siunčiamas Nacionaliniam transplantacijos biurui, kuris tvarko donorų ir recipientų registrą, bei gamina donoro korteles. Donoro kortelė bus išsiųsta registruotu laišku.

  Savo apsisprendimą galima bet kada pakeisti. Jūs taip pat galite prisidėti prie organų donorystės propagavimo.

Daugiau informacijos www.donoryste.eu