Oscillococcinum su netikslia informacija išimamas iš rinkos

Oscillococcinum su netikslia informacija išimamas iš rinkos


Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos uždraudė prekiauti homeopatiniu vaistiniu preparatu Oscillococcinum, kurio pakuotėje pateikiama netiksli informacija esą šis vaistas skirtas gripo gydymui. Rinkoje liks tik tos Oscillococcinum pakuotės, kuriose nurodyta, kad šis preparatas skirtas tik virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti.

Toks ženklinimas atitinka rinkodaros teisės atnaujinimo metu patvirtintą informaciją, kad „Homeopatinis vaistinis preparatas skirtas virusinių peršalimo ligų simptomams lengvinti, o ši indikacija pagrįsta tik homeopatijos principais. Jei ligos eiga sunkesnė, jos gydymui reikia naudoti kliniškai patikrintas priemones“.

Sprendimas atšaukti ankstesnes Oscillococcinum pakuotes su neteisinga informacija buvo priimtas atsižvelgiant į Vaistų registracijos tarybos pateiktą nuomonę, kad, paskelbus gripo epidemiją daugumoje Lietuvos savivaldybių, padidėjo gripui gydyti skirtų vaistinių preparatų poreikis, o rinkoje esant dviejų rūšių homeopatinio vaistinio preparato Oscillococcinum pakuočių, pacientai gali būti klaidinami. Todėl kyla grėsmė, kad preparatas bus naudojamas neteisingai. Sergant gripu ir vartojant tik homeopatinį vaistinį preparatą, gali būti pavėluotai kreiptasi į gydytoją ir kilti komplikacijos.

 http://www.vvkt.lt