Parazitų ir kenkėjų naikinimas liaudies priemonėmis…

Parazitų ir kenkėjų naikinimas liaudies priemonėmis…

Kandys. Kandžių nebus, jei sistemingai ir kruopščiai valysite butą , 3-4 kartus per metus peržiūrėsite nenaudojamus daiktus, nelaikysite senų daiktų su  naujais. Storus vilnonius, kailinius ir velrinius gaminius laikote ilgiau nenaudojamus, tai tarp jų pabarstykite tabako. Kai ruošiate sudėti sezoninius drabužius į specialius maišus ar lagaminus, pirmiausia juos palaikykite keletą valandų saulės atokaitoje, išmuškite iš jų dulkes. Veikiami saulės spindulių kandžių kiaušinėliai žūsta. Kandys veisiasi ne tik drabužiuose, bet ir džiovintuose vaisiuose, grybuose, miltuose, konditerijos gaminiuose. Maisto produktus, kuriuose įsiveisė kandys reikia sunaikinti. 

Blakės. Blakės nebijo šalčių, bet miršta nuo karščio. Todėl lengvai prieinamas blakių susibūrimo vietas  išplikykite verdančiu vandeniu, o kitas-  patepkite žibalu, actu, amoniaku, terpentinu.

 

             

Tarakonai. Tarakonams labai nepatinka medžiagos, kurios skleidžia laurų lapai ir agurkų žievė.šis kavpas nubaido juos.

 

Skruzdės. Efektyvus būdas skruzdėms naikinti – mielės.paiimkite gabalėlį mielių, ištrinkite su šaukštu cukraus ir šlakeliu vandens. Masalą sudėkite į tuščias dėžutes ir pusiau praviras išdėliokite skrusdžių pamėgtose vietose. Po kelių dienų skruzdės išnyks. Kartais skruzdės įkyri ne tik namuose bet ir daržuose.Ant skruzdžių takelių išdėliokite pomidorų lapų ar česnako skiltelių.       

      

 

 Pelės. Aliejaus kvapas vilioja peles. Į 0,5 litro talpos indą įpilkite apie 100g aliejaus ir pastatykite pelių pamėgtoje vietoje. Jos įlenda į indą, o išlipti nepajėgia.