Paslėptos nutukimo priežastys

Paslėptos nutukimo priežastys

 

Ar kada nors girdėjote, kad nutukimo priežastis yra per daug kalorijų ir sėdimas gyvenimo būdas. Tačiau, problema yra ta, kad yra žmonių, kurie bando mažinti kalorijas ir keisti savo gyvenimo būdą ir tai neveikia. Nutukimo priežastys gali būti tam tikri sveikatos sutrikimai ar medžiagų apykaitos sutrikimas.
Pilvo riebaliukai. Paprastai yra susiję su insulino praleidžiamumu. Atsparumą sukelia diabetas. Diabetas veda į raumenų atrofiją, kas sumažina medžiagų apykaitą. Pilvo riebalai taip pat auga aplink kepenis ir tai sukelia kepenų toksiškumą. Stresas irgi gali turėti šiokios tokios įtakos riebalų kaupimuisi, tas įtakoja aukštą kraujo spaudimą. Ligų, kurias sukelia nutukimas yra daug ir įvairių, jos visos rimtos ir sudėtingos. Žmogus turi visų pirma išsiaiškinti savo nutukimo priežastis.
1. Stresas. Daugelis stresą laiko tik žmogaus emocinę išraišką. Kai kūnas pavargsta, kai jis gauna per daug cukraus, kofeino, organizmui trūksta poilsio, deguonies jis sudirgsta. Tai kūno stresas. Tai gali puikiai parodyti širdies ritmas. Tada širdies ritmas padidėja. Stresas veikia ir žmogaus nervų sistemą. Stresuodami žmonės valgo daug daugiau ir net nepastebi, kad savęs nekontroliuoja.
2. Toksiškumas. Aplinkoje pilna toksiškų medžiagų, kas prisidėti prie nutukimo. Yra tam tikros cheminės medžiagos (Bisphenol), kurios naudojamos plastmasės gamyboje. Tai gali būti vandens buteliukai, maisto pakuotės ir šie pagaminti produktai gali sukelti nutukimą ar diabetą. Perdirbti maisto produktai, kai kurie pesticidai, kurie naudojami vaisių ar augalų priežiūrai gali taip pat įtakoti nutukimą ar kitas ligas. Sintetiniai hormonai, kurie skatina viščiukų, karvių ar žuvų augimą. Chemiškai balinti maisto produktai turi kitokios sudėties kalorijas. Taigi toksiškumas yra viena iš pagrindinių nutukimo priežasčių.
3. Deguonies trūkumas. Nutukimą taip pat gali įtakoti deguonies trūkumas. Deguonis reikalingas, todėl gaunant per mažai deguonies gali sutrikti organizmo veikla.
4. Hormonai. Hormonų disbalansas yra viena iš paslėptų nutukimo priežasčių. Estrogenai padeda kauptis riebalams. Žmonės, kurie serga diabetu nepakanka insulino, tai taip pat yra dėl hormonų pusiausvyros. Taip pat yra hormonas, kuris sukelia alkio jausmą. Taip yra tada, kai šis hormonas sutrikęs.
5. Dehidratavimas. Vykstant dehidratavimui kūno riebalų kiekis yra 40% didesnis. Nutukę asmenys turi labai mažai vandens kiekio savo organizme. Sveikas žmogus turi mažiau susikaupusių riebalų savo organizme, o vandens. Nutukęs žmogus atvirkščiai. To išvengti žmogus turi vartoti daugiau vandens.
Pradedant spręsti nutukimo priežastis, asmuo gali greičiau susigrąžinti buvusias kūno formas.

www.beligu.lt