Patarimai plaukams

Patarimai plaukams

           Plaukas- sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: matomo plauko stiebo ir plauko šaknies, kuri yra plauko maišelyje (folikule). Apie 80% žmogaus plaukų yra augimo fazėje, kuri trunka ilgiausiai (iki kelių metų). Vėliau plaukas pereina į nykimo fazę (~15% žmogaus plaukų), kuri trunka kelias savaites. Plaukas nebeauga, o folikulas po truputį juda link odos paviršiaus. Ramybės fazėje, trunkančioje keletą mėnesių, pradeda augti naujas plaukas, o senas iškrenta. Plauko augimo ciklą kontroliuoja epidermio augimo faktorius.Plauko augimui įtakos turi įvairūs veiksniai, tokie kaip mityba, bendra sveikatos būklė, hormonai,  iš kurių didžiausią įtaką daro androgenai. Jeigu plaukai sausi, išblukę, vadinasi trūksta A ir B grupės vitaminų. Gali būti, kad jie plaunami netinkamu šampūnu arba nuolat perdžiovinami džiovintuvu.

Patarimai plaukams sustiprinti :

  • Jeigu galvą plaunate muilu arba šampūnu, plaukus skalauti į vandenį įpylus citrinos sulčių ar acto,o paskutinį kartą plaukus išskalauti švariu vandeniu.
  • 20 gr. susmulkintų varnalėšos šaknų užpilti 0,5 litro vandens. 5 min. pavirinti, perkošti ir gautu nuoviru 2-3 kartus per savaitę įtrinti galvos odą. Gydytis 2 mėn.
  •  4 dalis svogūno sulčių sumaišyti su 1 dalimi konjako ir 6 dalimis varnalėšos šaknų nuoviro. Tokiu mišiniu 2-3 kartus per savaitę įtrinti galvos odą.
  • Smulkiai supjaustyti 2 svogūnus. Juos užpilti 1,5 stiklinės degtinės. Uždengti ir palaikius 2 val. perkošti. Gautu antpilu kasdien įtrinti galvos odą.
  • 20 gr. ricinos aliejaus sumaišyti su 10 gr. šampūno ir šia tyrele ištepti plaukus. 2-3 min. pašukuoti plaukus ir apvynioti galvą polietileno maišeliu su rankšluosčiu. Po pusantros valandos išplauti plaukus po tekančiu vandeniu ir perskalauti vandeniu su actu (2-3 valg. šaukštai acto litrui vandens) , kad jie blizgėtų.

 Sausiems plaukams. Vandens vonelėje pašildyti iki 40-45°C temp. augalinį aliejų. Po to į jį įpilti citrinos sulčių. Prieš plaunant galvą, įtrinti mišinį į plaukų šaknis ir sutepti plaukus. Uždėti polietileninį maišelį ir aprišti. Palaikyti 1-2 val. Procedūrą kartoti kartą per savaitę.

Nuo plaukų slinkimo. 2 valg. šaukšus kefyro sumaišyti su 0,5 citrinos sulčių, 1 valg. šaukštu medaus, 1 kiaušinio tryniu ir 2 valg. šaukštais konjako. Gautu mišiniu įtrinti galvos odą ir palaukti 20-40 min. Kad kaukė nesudžiūtų, galvą pridengti polietileniniu maišeliu. Po to plaukus kruopščiai išskalauti šiltu vandeniu.