Patarimai sveikiems ir gražiems plaukams

Patarimai sveikiems ir gražiems plaukams

Plaukas- sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių: matomo plauko stiebo ir plauko šaknies, kuri yra plauko maišelyje (folikule). Apie 80% žmogaus plaukų yra augimo fazėje, kuri trunka ilgiausiai (iki kelių metų). Vėliau plaukas pereina į nykimo fazę (~15% žmogaus plaukų), kuri trunka kelias savaites.

Jeigu plaukai sausi, išblukę, vadinasi trūksta A ir B grupės vitaminų. Gali būti, kad jie plaunami netinkamu šampūnu arba nuolat perdžiovinami džiovintuvu. Patarimai, kurie padės išlaikyti jūsų plaukų grožį.

·         Įmasažuokite šiltą kokoso aliejų į galvos odą ir palikite bent valandai. Paskirstę aliejų tolygiai ant plaukų apvyniokite šiltu rankšluosčiu. Taip pat galite naudoti ir kitus plaukų aliejus. Šis būdas yra labai veiksmingas.

·         Kol plaunate galvą, stenkitės visada ją pamasažuoti. Pirštais švelniai masažuokite galvą bent jau 2 minutes. Masažas stimuliuoja galvos odą ir padidina kraujo cirkuliaciją, kuri maitina plaukus. Plaukite plaukus su lengvais žolelių šampūnais ir kondicionieriais. Žoliniai šampūnai paskatins jūsų plaukų augimą. Jei įmanoma šampūnus naudokite bent jau kas antrą dieną, kad neišdžiovintumėte plaukų. Nepamirškite po šampūno naudoti drėkinamąsias priemones.

·          Plaukų galiukus stenkitės kiek įmanoma dažniau pakirpti. Taip atsikratysite pažeistų ir išsišakojusių plaukų galiukų.

·         Kaip ir visam jūsų kūnui, plaukams taip pat reikia tinkamo maitinimo, kad jie būtų gražūs ir sveiki. Plaukams ypatingai reikia maisto produktų, kuriuose yra daug baltymų, jų gausu: žuvyje, vištoje, liesoje mėsoje, kiaušiniuose ir sojos produktuose. Riebalų rūgštys taip pat yra labai svarbios plaukų puoselėjimui, jų yra: riešutuose, ypatingai graikiniuose riešutuose ir migdoluose, žuvyje, linų sėmenų aliejuje. B vitaminai, ypatingai B6 ir B12, taip pat yra labai svarbūs sveikiems plaukams. Jų gausu grūdiniuose produktuose, vaisiuose ir daržovėse.