Ant veido ir kūno atsiradęs raudonis, kraujagyslių tinklelis, kas tai?

Ant veido ir kūno atsiradęs raudonis, kraujagyslių tinklelis, kas tai?

Pamatę žmogų pirmiausia atkreipiame dėmesį į jo veidą.  Gražią veido išvaizdą didžia dalimi lemia tinkama odos priežiūra, gyvenimo būdas bei bendra organizmo būklė.  Tačiau net 70 proc. moterų susiduria su problema – jų veido kraujagyslės yra išryškėjusios.

 

Kraujagyslių išsiplėtimas, dar vadinamas kuperoze – tai ženklas, kad ne tik veido, bet ir kitų kūno dalių kraujagyslių bei kapiliarų sienelės prarado elastingumą. Ši problema dažniau kamuoja moteris nei vyrus, mat moteriškieji hormonai estrogenai turi įtakos kraujagyslių sienelių silpnėjimui. Tačiau tai — ne vienintelė priežastis, dėl kurios ant veido ir kūno atsiranda raudonis ar akiai nepatrauklus kraujagyslių tinklelis.

 

         Kraujagyslių išsiplėtimą lemia tiek vidinės, tiek išorinės priežastys. Prie vidinių priežasčių galima priskirti paveldimumą -tai reiškia, kad jeigu vieno iš tėvų veido kraujagyslės išsiplėtusios, ši problema gresia ir jų vaikams. Didžiausiais išoriniais kraujagyslių priešais laikomi ultravioletiniai spinduliai, staigūs temperatūrų ar slėgio svyravimai, stiprus vėjas, kai kurie maisto produktai, pavyzdžiui, sūris ir šokoladas, karšti gėrimai,raudonasis vynas, tam tikri vaistai. Didesnį polinkį kuperozei turi šviesiaplaukės, jautrią odą turinčios moterys, taip pat sulaukusios 30 metų, rūkančios, geriančios per daug alkoholio ar kavos, naudojančios hormoninę kontracepciją. Rizika padidėja ir po gimdymo.

         Kuperozė gali išryškėti pamažu arba paūmėti staiga.  Nors išsiplėtusios kraujagyslės nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, neretai jos bjauroja ne tik išvaizdą, bet ir nuotaiką bei gyvenimo kokybę.  Be to, nesiimant jokių priemonių, kraujagyslės gali plėstis dar labiau. Specialistai tvirtina, kad savarankiškai panaikinti išsiplėtusių kraujagyslių neįmanoma.  Tačiau yra keli būdai, stabdantys jų plėtimąsi ir bent laikinai išsprendžiantys šią problemą. Tokie žmonės turėtų naudoti jautriai odai skirtą kosmetiką, kuri gerintų odos kraujotaką, stiprintų kapiliarų sieneles, saugotų nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio, taip pat maskuotų problemą. Išsiplėtusių kraujagyslių raudonį puikiai užmaskuoja žalio atspalvio turinčios priemonės. 

         Kraujagysles stiprina veido odos priežiūros priemonės su vitaminais C ir E, ryžių lukštų bei kaštonų ekstraktais, o titano dioksidas ir cinko oksidas apsaugo odą nuo ultravioletinių spindulių. Gydytojai pataria vengti vandeniui atsparios kosmetikos bei makiažo pagrindo, kurį sunku užtepti ir pašalinti be dirginančių tirpiklių, tonikų.  Veido valikliai turi būti švelnūs, geriausiai be muilo. Tinkama odos priežiūra ir kosmetinės priemonės — tik laikina priemonė, neišsprendžianti kuperozės problemos, o ją tik pristabdanti.

        Būdų, padedančių įveikti kuperozę, yra ne vienas:  gydymas lazeriu, intensyvia pulsine šviesa, skleroterapija, elektrokoaguliacija bei termokoaguliacija. Pastarasis laikomas saugiu, veiksmingu bei nebrangiu būdu, padedančiu įveikti kuperozę.

       Puikų sprendimą pasiūlė prancūzų kompanija „F&P Company„,  pristačiusi kraujagyslių šalinimo aparatą „TC 3000“.  Termokoaguliacijos principu veikiantis aparatas leidžia pasiekti puikių rezultatų. Jis veiksmingai šalina kraujagysles nuo veido bei viso kūno, jį sėkmingai taiko kraujagyslių chirurgai, dermatologai, estetinės chirurgijos atstovai. TC 3000 naudoja medicinos pasaulyje žymūs flebologai daktaras Žan Markas Šardono iš Prancūzijos Flebologų Draugijos ir daktaras Brajanas Niumanas iš Didžiosios Britanijos Kraujagyslių Chirurgijos Asociacijos. Šiuo aparatu atliktos procedūros suteikė džiaugsmo ne vienam pacientui visame pasaulyje ir Lietuvoje.  

      Ilgametę kraujagyslių šalinimo patirtį šalyje yra sukaupę grožio ir sveikatos namų „Beža Familia“ gydytojai-dermatologai. Aparato „TC 3000“ skleidžiamas aukšto dažnio impulsas akimirksniu sunaikina kraujagyslę, nepažeisdamas epidermio. Patyręs specialistas į kiekvieną kraujagyslę įveda ploną adatėlę, padengtą izoliacine medžiaga.  Ji įkaitina kraujagyslę iki 70 laipsnių karščio. Dėl to suyra plazmos baltymai ir veiksmingai sunaikinama kraujagyslės sienelės struktūra, tačiau apsaugomi apink ją esantys audiniai. Kitaip nei kiti kraujagyslių šalinimo būdai, pavyzdžiui, gydymas lazeriu ar skleroterapija, „TC 3000“ aparatas nepalieka randų, nudegimų, nesukelia pigmentacijos pokyčių, nereikia ir reabilitacinio periodo.

 Šiuo aparatu galima pašalinti kraujagysles nuo labai jautrių bei sunkiai pasiekiamų vietų, tarkime, nosies sparnelių srityje. Pašalintos kraujagyslės vietoje lieka mažas šašelis, primenantis lengvą įbrėžimą, kuris nukrenta praėjus kelioms dienoms ar savaitėms po procedūros.  Aparato TC 3000 privalumai:  

 • rezultatas matomas iškart ir lieka visam laikui; 
 • trumpa procedūros trukmė;
 • vienos procedūros metu pašalinama apie 40-50 cm kraujagyslinių struktūrų; 
 • pašalinamos net smulkiausios kraujagyslės;
 • žmogus nepatiria skausmo, tik nedidelį diskomfortą; 
 • nelieka randų, kraujosruvų, neatsiranda pigmentacijos pokyčių, alerginės ar uždegiminės reakcijų;
 • nereikia tvarsčių, reabilitacinio periodo;
 • po procedūros po trumpo laiko galima būti saulėje;
 • procedūrą galima atlikti bet kuriuo metų laiku; 
 • tinka visiems odos tipams, net jautriausioms ir sunkiai pasiekiamoms kūno vietoms;
 • už nedidelę kaina pasiekiamas puikus rezultatas, lyginant su kitomis procedūromis. 

Kraujagyslių šalinimo būdai

  Lazerinis gydymas Skleroterapija Elektrokoaguliacija Termokoaguliacija
Ar gali sukelti alergiją? ne taip ne ne
Ar kyla nudegimų grėsmė? taip taip taip ne
Ar tinka visų tipų odai? ne ne ne taip
Procedūros efektyvumas geras vidutinis vidutinis labai geras
Kaina aukšta vidutinė žema žema

   

Po trumpos procedūros ant veido nelieka kraujagyslių tinklelio, oda tampa lygi.

daugiau informacijos: www.beza.lt