Saulės bučiniai- strazdanos

Saulės bučiniai- strazdanos

          
Poetai  rudus taškelius ant mūsų veidų vadina  saulės bučiniais. Mūsų seneliai kalbėdavo, kad strazdanos – jaunystės požymis. Kodėl vienus saulė apdovanoja, o kitų ne? Kodėl vieniems tai žavi veido puošmena, o kitiems, ypač paaugliams, gyvenimo tragedija?

    Medikų teigimu, strazdanos – tai pigmentinės dėmės, kurios yra įgimtos, paveldimos. Jų atsiranda vaikystėje, maždaug nuo trejų metų. Į strazdanas panašios ir kitos pigmentinės dėmės – šlakai. Šių dėmių atsiranda smarkiai nudegus saulėje. Strazdanos paprastai nusėja veido, rankų odą, o šlakų atsiranda tose vietose, kurios buvo smarkiai nudegusios saulėje, pavyzdžiui, ant nugaros. Gydytojų teigimu, strazdanos ir šlakai išlieka visą gyvenimą ir savaime neišnyksta – tik strazdanos žiemą gali tapti ne tokios pastebimos, o vasarą, kai žmogus dažniau būna saulėje, jos pasidaro ryškesnės ir matomesnės. Tai priklauso nuo žmogaus odos tipo. Medikai teigia, kad strazdanų ar pigmentinių dėmių gali atsirasti ir dėl kepenų funkcijos, inkstų, tulžies pūslės sutrikimų, ypač jei jų atsiranda prie lūpų.

  Kosmetologai teigia, kad ultravioletiniai saulės spinduliai skatina strazdanų išryškėjimą, bet strazdanos gali išryškėti net ir nebūnant saulėje. Strazdanos ir pigmentinės dėmės gali išryškėti ir apsilankius soliariume, nuo kosmetikos priemonių, taip pat nuo kai kurių vaistų, pavyzdžiui, tepalų spuogams gydyti. Odos jautrumas saulei padidėja  geriant antibiotikus.  Besilaukiančių moterų odos pigmentacija paryškėja dėl hormoninių organizmo pokyčių. Odos pigmentaciją gali išryškinti ir kontraceptinės tabletės.   

  Strazdanų ir šlakų nebūtina naikinti, nes tai tik kosmetinė problema. Tačiau jei strazdanos ir šlakai neleidžia ramiai gyventi, rusvas odos dėmes galima naikinti augalinėmis balinamosiomis medžiagomis – kremais, kurių sudėtyje yra daug vitamino C, įvairių vaisių rūgščių, petražolių arba vynuogių ekstraktų. Kosmetologai įspėja, jog tai ilgas ir kantrybės reikalaujantis  procesas, neduodantis  greito rezultato. Kremais odą reikia tepti net iki trijų mėnesių. Taip pat, medikai primena, nereikia pamiršti apsauginių kremų nuo saulės. Jeigu nenaudosite apsauginių kremų, balinamosios priemonės neturės jokio poveikio. Jei jokios priemonės neefektyvios, strazdanas įmanoma panaikinti specialiu lazeriu, kuris nuo odos paviršiaus šalina pigmentą.

  Kosmetologai vargstantiems dėl strazdanų  ir pigmentinių dėmių siūlo keletą balinamųjų kaukių:

Pirmasis receptas:  sutarkuoto šviežio agurko košelę  uždėkite ant veido ir laikyti 20-30 minučių.

Antrasis receptas: reikės 1,5 arbatinio šaukštelio greipfruto ar citrinos sulčių bei 15-20 g mielių. Po 15-20 minučių kaukę nuvalykite, nudžiovinkite veidą ir jį patepkite kremu. Šios kaukės mišinyje yra daug vitamino B, todėl ji tinka visokio tipo odai.

Trečiasis receptas: plastmasine tarka sutarkuoto pusės saldaus pipiro masę uždėti ant nuvalyto veido (daugiau ant pigmentinių dėmių) ir laikyti maždaug pusę valandos.

Šios srities žinovai mano, kad dėmes ir strazdanas galima išblukinti morkų sultimis. Veidą  reikėtų tepti pora kartų per dieną. Kai sultys sudžiūsta, veidą reikia nuplauti vandeniu, į jį įpylus truputį pieno. Medikų nuomone, rezultatas bus geresnis jei kasdien išgersite morkų sulčių.

Saulė siunčia mums šypsnius ir gerą nuotaiką! Mokėkime pasinaudoti jais!