Sergamumas gripu atslugo

Sergamumas gripu atslugo

 

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 6-ąją savaitę palyginti su 5-ąja metų savaite registruotas mažesnis sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Susirgo 86,5 iš 10 tūkst. gyventojų.   Prieš savaitę 10 tūkst. gyventojų teko 101,4 gripo ir ŪVKTI atvejai.

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Alytaus apskrityje (52,9/10 tūkst. gyventojų), didžiausias – Marijampolės  (114,8/10 tūkst. gyventojų).

Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos (VVSPT) duomenimis, epidemiją yra paskelbusios 20 savivaldybių: Prienų rajono, Varėnos rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kėdainių rajono, Marijampolės, Šiaulių miesto, Panevėžio miesto, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Raseinių rajono, Rietavo, Joniškio rajono, Plungės rajono, Mažeikių rajono, Kupiškio rajono, Rokiškio rajono ir Jurbarko rajono. Kėdainių rajone visuomenės sveikatos specialistai epidemiją jau siūlo atšaukti.

Didžiojoje dalyje savivaldybių sergamumas mažėja, bet dar yra ir tokių, kur sergančiųjų užregistruota daugiau nei ankstesnę savaitę. Tai Molėtų, Anykščių, Pagėgių, Šiaulių, Kupiškio rajonų ir keletas kitų savivaldybių.

Daugiau apie sergamumą savivaldybėse sužinosite iš VVSPT puslapyje skelbiamo VVSPT ir UAB „HNIT-BALTIC“ (HB) kartu rengiamo sergamumo gripu ir ŪVKTI žemėlapio (http://www.vvspt.lt/zemelapis).