Sumainyti aukso žiedai, vestuvių metinės, reikšmės…

Sumainyti aukso žiedai, vestuvių metinės, reikšmės…

 

 

Turbūt dar būdami vaikai, dažnai pasvajodavome kuo būsime užaugę ir kokią šeimą turėsime. Šeimos sukūrimą daugelis iš mūsų tapatina su santuoka. Vestuvių metinės švenčiamos po vestuvių praėjus vienam, keliems ar keleriems mėnesiams, vėliau – metų.

Pirmosios metinės vadinamos popierinėmis. Popierius nėra tvirta medžiaga, tačiau puiki priemonė, perteikiant mintis, idėjas, kuriant projektus. Tokie ir yra pirmieji sutuoktinių bendro gyvenimo kartu metai: Dažniausiai dar tvirto pagrindo  nebuvimas, silpnas atsparumas iškylančioms problemoms, tačiau noras kartu gyventi, kurti bendrą ateitį viską atperka. Dažniausiai šia proga dovanojama knyga, užrašų knygelė ar kiti daiktai iš popieriaus.

2ieji metai – medvilninės vestuvės. Po pirmųjų bendro gyvenimo kartu metų, sutuoktiniai susikuria tam tikrus šeimyninius ritualus, kurie įvairiapusiški kaip medvilnį – maskuoja, šiek tiek suvaržo, bet tuo pačiu ir šildo. Tradiciškai dovanojami gaminiai iš medvilnės: dekoro detalė (medvilninė pagalvė, rankšluostis, patalynė), drabužis ar aksesuaras.

3-ieji metai – odinės vestuvės. Oda – daug tvirtesnė už popierių ar medvilnę. Ji – kaip ir šeimyiniai santykiai, tvirti, bet tuo pačiu ir lankstūs. Šia proga dovanojama rankinė, diržas ar kiti odos gaminiai.

4-ieji metai – vaisinės vestuvės. Šiuo metu, sutuoktiniai mėgaujasi jausmų ir tarpusavio santykiu branda, o vaisingumas dažniausiai suprantamas kaip šeimos pagausėjimas. Šia proga patariama dovanoti vaisių krepšelį, vaisinė arbata.

5-ieji metai – medinės vestuvės. Kurint namus, mediena naudinga ir jauki medžiaga. Tad sutuoktiniams šie metai turi atnešti prieraišumą, namų idilę, sutarimą bei santykių klestėjimą. Tradiciškai sutuoktiniams dovanojama įvairūs mediniai įrankiai ar namų dekoravimo detalės.

10-ieji metai – alavinės/aliuminės vestuvės. Dešimt metų kartu – ne trumpas laikotarpis, per kurį šeima įgauna alavo/aliuminio savybių: ji lengvai prisitaiko prie aplinkos Tokia šeima lengvai pasiduoda pokyčiams, atsparūs išoriniams veiksniams. Šia proga dovanojama iš aliuminio pagamintos namų interjero detalės: rėmeliai nuotraukoms, vaza ar statulėlės

15-ieji metai – krištolinės vestuvės. Krištolas – skaidrus ir tyras, kaip ir dviejų mylinčių partnerių meilė. Tai dūžtanti medžiaga, tauri ir paslapinga. Šia proga dažnai vietoj krištolinių daiktų dovanojami gaminiai iš stiklo.

20-ieji metai – porcelianinės vestuvės. Lengvas, dailus ir rafinuotas toks santykis tarp partnerių, kurie perėjo sunkiausius santuokos išbandymu metus, susikūrė tvirtą pagrindą bendram gyvenimui ir sulaukį asmeninės bei santykių brandos. Tradiciškai dovanojami porcelianiniai indai ar meno dirbiniai.

25-ieji metai – sidabrinės vestuvės. Kadangi sidabras yra brangus ir tvirts metalas, jis simbolizuoja šeimos santykius, kuriais partneriai didžiuojasi ir vertina. Šia proga tinka dovanoti gaminius ar dirbinius iš sidabro, meno dirbiniai, dekoro detalės.

30-ieji – perlinės vestuvės ir 35-ieji – koralinės vestuvės. Perlai ir koralai – jūros turtai. Jie simbolizuoja nepriekaištingus santykius šeimoje. Partenris tradiciškai dovanoja 30 perlų vėrinį. Kitos tinkamos dovanos – perlai voniai, kuponai masažui.

40-ieji metai – rubinės vestuvės ir 45-ieji metai – satyrinės vestuvės. Šie du brangakmeniai simbolizuoja neblėstančią meilę ir visuomet ją lydinčią ištikimybę bei darną. Siūloma dovana – gerai išlaikyts vynas.50-ieji metai – auksinės vestuvės. Pagal tradicijas tikima, kad sidabras pavirsta auksu ne tik pasakose, bet ir santuokoje. Dovanos: aukso spalvos medalis su specialiu užrašu ar auksinė moneta.

55-ieji – smaragdinės vestuvės ir 60-ieji deimantinės vestuvės. Smaragdas žėri įvairiausiomis spalvomis, o deimantas – pats tvirčiausias brangakmenis. Tai simbolizuoja santuokos įvairiapusiškumą ir ilgaamžiškumą. Tinkamiausia dovana šia proga – artimiausių žmonių buvimas kartu. Šiuo laikotarpiu sutuoktiniai labiausiai vertina prisiminimus, todėl geriau dovanoti daiktus, kurie jiems primintų gražias gyvenimo akimirkas.