Taškinio masažo nauda sveikatai

Taškinio masažo nauda sveikatai

Sveikata – brangiausias mūsų turtas.Be įprastų gydymo būdų, žmonės vis dažniau renkasi ir netradicinius metodus, ypač tuomet, kai tradiciniai gydymo būdai pakankamai gerų rezultatų neduoda. Taip pat jau daugelis supranta, kaip svarbu tinkamai saugoti savo sveikatą kasdien, kad jaustumėmės žvalūs, sveiki ir energingi.

Apie tai, kokią naudą žmogaus sveikatai ir skaudamų vietų gydymui turi Rytų medicina ir akupunktūra, kalbamės su prof. habilituotu biomedicinos mokslų daktaru, Lietuvos taikomųjų mokslų akademijos (L.T.M.A.) akademiku, Lietuvos akupunktūros, manualinės ir tradicinės liaudies medicinos gydytojų asociacijos nariu, Kauno refleksoterapijos – akupunktūros klinikos vadovu, knygos „Praktinė akupunktūra“ autoriumi, gydytoju Alfredu Zoriu.

Papasakokite plačiau apie akupunktūrą – šis gydymo metodas daugeliui dar nesuvokiamas, nors jį ėmė pripažinti net ir medikamentinį gydymą pamėgę gydytojai.

Žmonės, ištikti negalios, be įprastų gydymo būdų, renkasi ir netradicinius gydymo metodus. Akupunktūra – vienas iš tokių metodų. Žmogus nuo pat senovės žinojo, kaip sau padėti – jei skaudėdavo, trindavo sumuštą vietą arba skaudamą organą, taigi pats išsiaiškindavo skausmingus taškus, kuriuos veikdavo – trindavo, spausdavo ir pan.

Per ilgą laiką buvo nustatyti dėsningumai dirginant tą ar kitą tašką, zoną ar sritį. Taškai įgavo savo pavadinimus ir topografinius aprašymus. Paaiškėjo, kad dirginant biologiškai aktyvius taškus (BAT), gali būti veikiamas vienas ir tas pats organas. Dėl vienodo veikimo taškai buvo sugrupuoti į linijas, kurios vėliau įgavo kanalų pavadinimus. Laikui bėgant buvo kaupiama patirtis ir pamažu susiformavo naujas įvairių ligų gydymo būdas, pagrįstas biologiškai aktyviuose kanaluose esančių biologiškai aktyvių taškų dirginimu adatomis, vadinamas akupunktūra, arba adatų terapija.

Kuo skiriasi Vakarų medicinos požiūris į skausmą nuo akupunktūrą taikančio specialisto gydymo metodikos?

Vakarų medicina daugiau dėmesio koncentruoja į procesus, kurie vyksta pakenktame organizme arba jo dalyje. Akupunktūra labiau „nukreipta“ į pakenktosios dalies ir dvylikos pagrindinių kanalų harmonizavimą. Vakarų medicina nagrinėja matomą patologiją, o akupunktūra – akimis nematomą gyvybinės energijos tekėjimą kanalais. Nepaisant kai kurių prieštaravimų, Vakarų ir Rytų medicinos papildo viena kitą ir atveria naujus žmonijos gydymo ir profilaktikos būdus.

Savo knygoje rašote apie skausmingų zonų veikimą daugiaadatiniu paviršiumi. Gal galite paaiškinti, kas tai yra?

Mano aprašyto paviršinės akupunktūros, arba „žydėjimo“ metodo tikslas – terapinis ar profilaktinis efektas, panaudojant daugiaadatinį paviršių, kurį sudaro daug nedidelių adatų, įtvirtintų mediniame, medžiaginiame, odos arba plastmasiniame paviršiuje. Taikant „žydėjimo“ metodą, per kanalus, kurie sujungia atitinkamas odos sritis su atitinkamais organais, veikiamas organizmas, reguliuojama visų rūšių energija, atstatoma IN–JAN pusiausvyra, gerinamas organizmo reaktyvumas ir kt.

Šį metodą galima taikyti tiek gydymui, tiek profilaktikai, todėl siūlau skaudančias vietas veikti daugiaadatiniais paviršiais. Kas tai yra? Pavyzdžiui, kai kuriems lietuviams jau pažįstamas Yantra masažinis kilimėlis. Visas kilimėlio paviršius yra padengtas gėlytės formos plastikiniais spygliukais. Žmogus ant Yantra kilimėlio gali stovėti, gulėti, sėdėti. Toks savimasažas yra ir profilaktinė, ir gydomoji priemonė, taip pat jis puikiai atpalaiduoja. Neretai būtent per didelė raumenų įtampa, atsiradusi nuo per didelės fizinės, emocinės įtampos, streso sukelia nugaros, sprando skausmus.

Kam dar Jūs rekomenduotumėte profilaktiškai atlikti paviršinę akupunktūrą?

Artėja šaltasis metų laikas ir jau dabar daugelis moterų skundžiasi nuolat šąlančiomis rankomis ir kojomis. Tai prastos kraujotakos požymis. Dėl suprastėjusios kraujotakos tokios moterys dar ir jaučia silpnumą, joms sunkiau susikaupti, jas gali varginti galvos skausmai, prasta nuotaika, viršsvoris. Rankos, plaštakos, kojos, pėdos ir ausys – tai zonos, kur daugiausia akupunktūrinių taškų, šias zonas reikėtų masažuoti kasdien. Yantra kilimėlis bei šlepetės ar guminės šlepetės Twin-flex – puikūs daugiaadatinio paviršiaus pavyzdžiai, kuriuos lengva visuomet turėti po ranka. Kilimėlį ar šlepetes net galima laikyti darbe po stalu ir kas valandą bent minutei pastovėti ar pavaikščioti basomis kojomis, taip dirginami aktyvūs pėdos taškai.

Kaip naudoti Yantra kilimėlį? Yantra kilimėlįgalima naudoti 5-30 minučių per dieną ir ilgiau. Pirmąsias 5–20 minučių Yantra kilimėlis aktyvina energiją, o po 25 minučių prasideda atpalaiduojamasis poveikis. Tikėtina, kad kelias pirmąsias minutes galite jaustis nepatogiai, tačiau tai reiškia, kad Yantra kilimėlis veikia. Diskomfortas dings, pradėsite jausti šilumą ir lengvą spaudimą. Galite antYantra kilimėlio pasitiesti ploną medvilninį audinį. Esant rimtoms odos ligoms pasikonsultuokite su gydytoju. Yantra rekomenduoja Lietuvos jogos asociacija.

Kilimėlis pagamintas iš 100% medvilnės, o gėlytės – iš netoksiško, nealergizuojančio plastiko. Yantra kilimėliodydis 44x75cm, kad būtų galima jį naudoti visai pečių – nugaros sričiai, galimos spalvos – žalia, alyvinė, juoda. Kilimėlio kaina – 139 Lt,supakuotas originalioje, patogioje nešiotis pakuotėje. Originalų Yantra kilimėlį jau naudoja daugiau kaip 1 milijonas Švedijos gyventojų, jis jau parduodamas daugiau nei 40 pasaulio šalių!

Norintiems akupresūrą taikyti nugarai bei pečių sričiai, rekomenduojame ir Yantra rinkinuką.Rinkinį sudaro 2 diržai, pagalvėlė ir 2 žiedeliai: Yantradiržus galima naudoti įvairių kūno dalių masažui: pečiams, sprandui, nugarai, kojoms, delnams ir kt. Pagalvėlė yra skirta atpalaiduoti sprandui, o žiedelius galite naudoti taškiniam pirštų masažui. Juodos spalvos Yantra rinkinukas taip pat pagamintas iš 100% medvilnės, o gėlytės – iš netoksiško, nealergizuojančio plastiko, jo kaina – 99 Lt, supakuotas patogioje pakuotėje.

Pėdų taškus aktyvina iršlepetės Yantra (129 Lt)beiguminės šlepetės Yantra Twin-flex(45 Lt)– taškinis pėdų zonos savimasažas teigiamai veikia visą organizmą, gerina kraujotaką. Yantra Twin-flex yra abipusės šlepetės, jas galima išversti į kurią norite pusę ir naudoti kiekvieną dieną. Galite pasirinkti, ar norite intensyvaus gydymo pėdoms ar švelnaus masažo tarsi vaikščiojant akmenukais.Pagamintos iš gamtai nekenksmingų medžiagų, ypatingai lengvos (sveria tik 85g!), guminėsšlepetės Twin-flex gali būti naudojamos visur – namuose, baseine, keliaujant ar vasarą prie jūros… Twin-flex – taškinis masažaskiekviename žingsnyje!

www.yantramat.lt