Traukmedis- sviestmedis mūsų odai..

Traukmedis- sviestmedis mūsų odai..

                 Sviestmedis yra Vakarų Afrikos medis. Jo vaisiai turi ploną, aitrų, maistingą minkštima, kuris dengia pailgą, aliejingą sėklą iš kurios ir gaunamas svietmedžių aliejus. Afrikoje tikras natūralus ir nerafinuotas sviestmedžių aliejus iki šiol gaunamas tokiu pat būdu kaip prieš tūkstantį metų. Išdžiūvusios sėklos sutrinamos medinėje grūstuvėje. Miltai supilami į vandenį ir jame kaitinami tol, kol paviršiuje susiformuoja aliejinga masė; ji keletą kartų perplaunama ir paliekama atvėsti, kol sustingsta. Laikoma ir parduodama luitais it sviestas. Tai ir yra sviestmedžių aliejus.

Rafinuotas ar nerafinuotas?

Sviestmedžių aliejus gali būti visiškai natūralus nerafinuotas, arba rafinuotas. Nerafinuotas – reiškia išgautas tradiciniu būdu, nenaudojant tirpiklių, be cheminių konservantų. Toks aliejus yra išlaikęs visas savo gerąsias savybes, yra vos juntamo riešutų kvapo (beje, ant odos kvapas greitai dingsta), rusvos ar žalsvos spalvos (nelygu kokios buvo sėklos). Palyginimui: masinės gamybos kremuose yra naudojamas rafinuotas sviestmedžių aliejus.

Rafinavimo metu aliejus yra dar kartą kaitinamas, balinamas, filtruojamas, dezodoruojamas, naudojant įvairias chemines medžiagas, kurios suardo arba iš produkto pašalina dalį jo gerųjų veiksmingų medžiagų (apie 75 proc.). Rafinuotas taukmedžių sviestas yra bekvapis, sniego baltumo. 

Taukmedžio svieto savybės.

Kreminės tekstūros, riebalinis ekstraktas iš taukmedžio riešutų sėklų. Labai minkština odą, ir gali padėti sumažinti randus, strijas, atstatyti odos išvaizdą. Ekstrakte yra uždegimą slopinančių medžiagų, gydančių odos negalavimus. (egzemą, dermatitą, žaisdas). Jame gausu antioksidantų, įskaitant ir vitaminą E, A, kuris maitina ir ramina sausą, šiurkščią, raukšlėtą, spoguotą odą, skatina ląstelių atsinaujinimą. 

 

 

                                                            www.cleopatrabella.lt