Vaisiai

Vaisiai

 

 

Braškės. Vitamino C daugiau nei citrusiniuose vaisiuose yra erškėtrožių,  srebentų uogose bei braškėse.Braškėse yra ir kitų naudingų medžiagų stiprinančių žmogaus imuninė sistemą:folio ir salicilo rūgšties, jodo. Suvalgydami per dieną 5-6 braškes, tai parai organizmą aprūpinsite vitaminu C.

Bananai. Dietologai teigia, jei reguliariai per dieną valgysite po 1 bananą, tai užtikrins gerą virškinamojo trakto darbą. Bananuose yra tirpstančios ląstelienos, kuri garantuoja žarnyno išvalymą, o bananuose esantis magnis garantuoja neskausmingą žarnyno audinių susitraukimą. Bananuose taip pat yra obuolių rūgšties ir fermentų, kurie stimuliuoja skrandžio sulčių išsiskyrimą.  

Ananasai. Ananasuose yra 16 vertingų ir žmogaus organizmui reikalingų mikroelementų. Anansuose esančios rūgštys veiksmingai iš organizmo pašalina šlakus, ląsteles apvalo nuo produktų atliekų, atsirandančių dėl organizme vykstančios medžiagų apykaitos. Ananasuose yra bromelino enzimas, žarnynui padedantis suvirškinti net ir patį sunkiausią maistą.

Obuolys. Obuolio rūgštis ne tik žadina apetitą, bet ir padeda geriau pasisavinti kitokį maistą. Obuoliuose yra pektino. Tai labai reikalinga medžiaga, normaliai virškinimo trakto veiklai. Jeigu negalite kasdien suvalgyti vieno obuolio, tai išgerkite nors pusės stiklinės obuolių sulčių.