VENŲ VARIKOZĖS ŠIUOLAIKINIS GYDYMAS LAZERIU

VENŲ VARIKOZĖS ŠIUOLAIKINIS GYDYMAS LAZERIU

Nustatyta, kad kas penktą šalies gyventoją vargina kojų kraujotakos sutrikimai. Lietuvoje šiais negalavimais skundžiasi iki 300 tūkstančių žmonių.

 

Kalbiname kraujagyslių chirurgą – flebologą Arūną Grinkevičių.

Dažniausi simptomai, dėl kurių pacientai kreipiasi, yra  išsiplėtusios – mazguotos venos kojose, kojų tinimai, niežulys ypač blauzdose, mėšlungiai, diskomforto pojūtis, dar vadinamas „sunkiomis-švininėmis“ kojomis, odos patamsėjimai ir sukietėjimai ypač ties čiurna, o vėlesnėse stadijose atsivėrusios žaizdos blauzdose – dar vadinamos opomis. Tenka diagnozuoti  giliųjų venų trombozę, iš kur trombai gali keliauti į plaučių arterijas ir sukelti plaučių arterijos embolija, kas neretai gali pasibaigti staigia paciento mirtimi.

Šios ligos vystymuisi turi įtakos lytis. Vyrams ligą labiau nulemia genetika ir įgimtas jungiamojo audinio silpnumas. Moterims – hormoniniai svyravimai organizme. Nėštumas, kurio metu organizme vyrauja progesteronas, lemia venų sieneles pasikeitimą. Yra žinoma, kad du kartus gimdžiusios moterys venų varikoze serga dvigubai dažniau. Be abejonės, kaip ir vyrams moterims ligos vystymuisi svarbu stovimas darbas, viršsvoris, darbas drėgnoje, karštoje aplinkoje. Su amžiumi ši patologija dar labiau vystosi ir įgauna didesnį pagreitį, nes silpnėja jungiamąsis audinys, vystosi kitų organų ligos, dažniau pasitaiko viršsvoris.

 

Venų varikozė priežastis- išsivystęs venų vožtuvų nesandarumas. To pasekoje, kojose formuojasi ydinga kraujotaka. Kraujo slėgis kojų venose del vertikalios žmogaus padėties didėja, o vožtuvams neveikiant kraujas dar labiau del to plusta į pedas. Audiniu mityba ir kvėpavimas del kraujo stazės kojose sutrinka. Pradžioje tai pasireiškia tinimu ir diskomfortu, včliau niežuliu ir odos patamsėjimais, o finale opomis. Kol ši ydinga kraujotaka nėra koreguojama, liga  progresuoja ir gręsia komplikacijos.

 

„Auksiniu standartu“ venų varikozės diagnostikoje šiandien laikomas ultragarsinis dvigubo skenavimo tyrimas, kurio metu nustatome venų vožtuvų būklę, funkciją, kraujo tėkmės kryptį, greičius ir pobūdį. Tai pats patikimiausias neinvazinis tyrimo metodas. Atlikus šį tyrimą, galima tiksliai sudaryti paciento gydymo planą.

Šiandien,  kai medicinos technologijos  sparčiai tobulėja, neabejodamas varikozės gydymui, rekomenduoju lazerinę operacija, nes:

  • tai tausojanti pacientą operacija, kurios metu  pjūviai siekia tik 1-2 mm. Nėra randėjimo, nėra siūlų, kuriuos būtina šalinti, nežalojami audiniai, puikus estetinis rezultatas.
  • nuskausminimui nėra būtina narkozė. Pastaroji visada susiijusi su tam tikrais pavojais pacientui.
  • operacija trunka kaip ir klasikinė chirurginė operacija, bet pacientas visos operacijos metu lieka sąmoningas. Tai padeda chirurgui vertinti bendrą paciento būklę.

 

Pacientui neskauda. Iš karto po operacijos siūlomas/prašomas vaikščioti, dėvint elastinį trikotažą ir po operacijos gali vykti i namus. Kitą dieną žmogus yra darbingas.

Lazerinė flebektomija gali būti taikoma 99 procentams venų varikozės atvejų gydymui. Lazeriu gali  būti operuojami pacientai sergantys kitomis ligomis, vyresnio amžiaus,  vartojantys kraują skystinančius preparatus (orfarina), net turintys opas blauzdose.

Lazerinė operacija atliekama  ultragarsinio aparato kontrolėje, stebint gydomas venas ir tausojant sveikas. Tai nedaroma operuojant chirurginiu būdu.

Pacientams, kurie kiekvieną vakarą grižta su ištinusiomis kojomis, kurie bijo apnuoginti kojas, nes odoje yra  varikoziniai mazgai, opos, ar patamsėjimai, siūlau nedelsiant kreiptis į kraujagyslių chirurgą ir pasitarti dėl tolimesnio gydymo galimybių.

Raskite laiko savo sveikatai. Kraujagyslių chirurgas gydytojas Arūnas Grinkevičius :

  • Suteiks konsultaciją sutartu laiku (ar telefonu) .
  • Atliks dvigubo skenavimo ultragarsinį ištyrimą.
  • Parekomenduos ir atliks reikiama gydymui operacija.
  • Atliks odos kapiliarų ar venų  sklerozavimą vaistais.
  • Pritaikys elastinį trikotažą ar paskirs reikiamą medikamentinš gydymą.
  • Atliks kaklo, rankų ar kojų arterijų ultragarsinį ištyrimą.

 

Telefonas susisiekti su gydytoju : 8 686 77 609

Skambinti I-V 15:00-18:00

www.venugydymas.lt