Vilniuje užfiksuoti radioaktyviojo jodo kiekiai itin maži

Vilniuje užfiksuoti radioaktyviojo jodo kiekiai itin maži

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (RSC) dar kartą patvirtina, kad nėra reikalo nerimauti dėl radioaktyviosios taršos lygių ir pavojaus sveikatai Lietuvos gyventojams dėl avarijos Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje.

Pagal Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto pateiktą informaciją, Vilniaus aerozolių stotyje nustatyta nežymi radioaktyvaus jodo koncentracija ore. Nustatyti radioaktyvaus jodo kiekiai yra milijoną kartų mažesni nei buvo detektuojami Lietuvoje ir kitose Europos šalyse po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje.

 Vilniaus miesto aerozolių stotyje išmatuoti jodo kiekiai atitinka kolegų iš Islandijos išmatuotus lygius. Kaip skelbia Islandijos atsakingosios institucijos, itin maži radioaktyviųjų medžiagų kiekiai 2011 m. kovo 22 d. jau buvo užfiksuoti Reikjaviko oro taršos stebėsenos stotyje.

Dėka itin jautrios Europoje ir Lietuvoje oro taršos stebėsenos stotyse taikomos matavimo įrangos ir metodų, buvo aptikti tokie maži radioaktyvių medžiagų kiekiai, kurie nenulemia jokios papildomos gyventojų apšvitos. 

RSC patikina, kad tokie maži radionuklidų kiekiai jokio neigiamo poveikio ir rizikos Lietuvos gyventojų apšvitai bei sveikatai neturi. Gyventojai dėl detalesnės informacijos gali kreiptis į Radiacinės saugos centrą telefonais Vilniuje 2 36 1936, 8 698 10328, 8 698 29611, 8 698 83314.

Daugiau informacijos:
Sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, tel. 8668 42547  SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt
www.sam.lt