Vitaminas K2 valo kraujagysles ir stiprina kaulus

Vitaminas K2 valo kraujagysles ir stiprina kaulus

„Žiemą bijau net laukan išeit. Jeigu būna slidu, tai aš jau ir neinu; vaikai tada atveža produktų. Turiu sodą, kuriame vasarą ir paraviu, ir palaistau, ir pasodinu. Pasilenkusi galiu būti, bet kiekvienąkart reikia galvoti, kaip tas kojas statyti. Reikia labai atsargiai vaikščioti,“ – skundžiasi ponia Jadvyga Šikienė.

Gydytojai jos ligos istorijoje prirašė be gailesčio – retėja kaulai, kalkėja kraujagyslės, dėl aukšto spaudimo gresia dar ir koronarinė širdies liga. Sunku patikėti, kad visa tai ištiko garbės raštais ir medaliais apipiltą gamyklos šlifuotoją, kuri per trisdešimt metų nė karto rimčiau nesirgo.

Specialistai sako, kad nepasiduoti ligoms poniai Jadvygai gali padėti medicinos naujovė – vitaminas K2, palyginti dar mažai girdėtas, bet organizmui nepaprastai svarbus.

Jeigu kaulus maitinančių kraujagyslių sienelėse nėra pakankamai vitamino K, kalcį kauliniame audinyje surišantis matrikso (kaulo tarpląstelinės medžiagos) gla proteinas (MGP) neaktyvuojamas ir esti išskiriamas per kraujagyslių miocitus (raumenų ląsteles) kaip nefunkcionuojantis baltymas. Neveiklusis MGP negali apsaugoti ląstelių plazminės membranos komponentų, dėl to miocitų membranoje gali susidaryti kalcio fosfato druskos kristalai, kurie ir formuoja kraujagyslių sukietėjimus; tada sakoma, kad kraujagyslės kalkėja.

„Vitaminas K2 mažina kraujagyslių užkalkėjimą, skatina kaulų atsinaujinimą. Vitaminą K2 gamina nesutrikdyto žarnyno bakterijos, todėl nieko keisto, kad, pvz., po pilvo operacijos ar antibiotikų kurso stebima ryški K2 hipovitaminozė. Be to, žmogus nejaučia osteoporozės bei kraujagyslių užkalkėjimo tol, kol nesulūžta kaulai ar nebūna insulto. Taigi iki įvykstant tokiai nelaimei, ligonis gali dėtis visiškai sveiku, nors iš tiesų taip nėra,“ – teigia vaistininkė Kristina Kandrotaitė.

Nustatyta, kad vitaminas K2 organizme perneša kalcį ten, kur jo labiausiai reikia, t. y. skatina kalcį įsitvirtinti kauluose ir neleidžia jam susikaupti kraujagyslėse. Mokslininkai taip pat skelbia, kad vitaminas K2 gali sumažinti riziką susirgti vėžiu.

Vitaminą K2 būtų gerai pavartoti vyresnio amžiaus žmonėms. Menopauzės amžiaus moterims jis sumažina širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę bei osteoporozės reiškimąsi. Vyrai vitaminą K2 turėtų vartoti, siekdami kiek galima labiau sumažinti prostatos vėžio tikimybę,“ – priduria farmacininkė Kristina.

Širdies ir kraujagyslių sistemai reikalingą natūralaus vitamino K2 kiekį gali užtikrinti preparato „Vita K2“ vartojimas. „Vita K2“ yra itin aukštos kokybės maisto papildas su norvegų firmos „NattoPharma“ užpatentuota veikliąja medžiaga „MenaQ7®“ (tai menakvinonas-7 – tinkamiausias žmogaus organizmui iš visų trylikos vitamino K2 formų). „MenaQ7®“ kraujagyslių audiniuose yra biologiškai aktyvesnis už dietinį (su maistu gaunamą) vitaminą K1 (tai fitokvinonas – augalinė vitamino K2 forma). Produkto veiksmingumas įrodytas klinikiniais tyrimais, kurie, kuriant maisto papildus, įprastai neatliekami.

„Vita K2“ pakanka vienos kapsulės. Preparatas tinka ir jauniems, ir vyresniems, – visiems, kuriems rūpi turėti stiprią širdį ir kraujagysles. Didžiausio poveikio sulaukiama, preparatą vartojant ne mažiau kaip tris mėnesius.

www.aliamedika.lt