VYRAMS. Kodėl seksas tampa skausmingas?

VYRAMS. Kodėl seksas tampa skausmingas?

 

Dyspareunia yra  skausmo atsiradimas lytinių santykių metu. Vyrai skausmą gali jausti prieš, per ir po sekso. Yra svarbu tiksliai išsiaiškinti, kada ir kur skausmas atsiranda. Skausmas gali atsirasti varpoje arba varpos galvutėje, šlaplėje, kapšelyje, išangėje, retais atvejais gali pasireikšti  galvos skausmas po orgazmo. Tai gali atsitikti susijaudinimo, erekcijos,  ejakuliacijos (sėklos išsiliejimo) ar orgazmo metu.  Ramybės  būsenoje skausmai pranyksta.

Skausmą lytinių santykių metu vyrams  gali sukelti odos išbėrimas,  infekcijos, Peyronie liga, prostatitas, trumpas varpos pasaitėlis, fimozė (siaura apyvarpė).

Priešinės liaukos uždegimas (prostatitas) gali sukelti  skausmą už varpos (šiek tiek žemiau šlapimo pūslės). Skausmas arba deginimas atsiranda šlapinantis, sėklos išsiveržimo (ejakuliacijos) metu. Prostatitas- prostatos uždegimas. Prostata yra graikinio riešuto dydžio lytinė liauka, prigludusi prie šlapimo pūslės dugno ir gaubianti šlaplę (kanalą, kuriuo šlapimas išteka iš šlapimo pūslės). Viena iš pagrindinių prostatos funkcijų yra tam tikro sekreto, kuris sudaro apie 90 proc. spermos, gamyba.

Šlapimo takų infekcijos  ar infekcija  sėklinėse pūslelėse gali sukelti intensyvius deginimo ar niežėjimo pojūčius po ejakuliacijos. Šlaplė yra latakas, jungiantis šlapimo pūslę su išore. Vyro šlaplė yra apie 20 cm ilgio, jungianti šlapimo pūslę su varpos galvute. Vyrams šlapinantis, iš šlapimo pūslės pro šlaplę išteka šlapimas, o sueities metu – sėkla. Uretritas – uždegimas šlaplėje yra viena iš labiausiai paplitusių priežasčių. Vyrams, sergantiems uretritu, dažniausiai pasireiškia perštėjimas, niežėjimas šlaplėje, dažnas noras šlapintis, skausmas šlapinantis, gleivingai pūlingos ar kitokios išskyros. Gali būti besimptominis uretritas, kada vyrai jokių nemalonių simptomų nejaučia. Negydomas uretritas gali komplikuotis prostatitu, sėklidžių uždegimu, reaktyviniu sąnarių uždegimu ir nevaisingumu.

Taip pat skausmus gali sukelti atsiradusios varpoje (dažniau apyvarpėje) opelės dėl infekcijos: grybelinė infekcija sukelia skausmą varpos galvutėje, apyvarpėje; gonorėjos infekcija- būdingi deginimo arba aštrūs  varpos skausmai ejakuliacijos metu;  herpesas;

  • •Niežulys, deginimas varpos galvutėje gali būti:
    dermatito (egzemos), kurį sukelia atsiradęs  jautrumas cheminėms medžiagoms, muilui ir atsirandęs alerginis varpos odos uždegimas, ypač vyrams, kurie  yra neapipjaustyti.
  • •Vyrams, kurie kenčia nuo intersticinio cistito gali atsirasti stiprus skausmas santykiaujant arba ejakuliacijos metu.
  • •Psoriazė sukelia skausmą tada, kai prie jos prisideda infekcija. Kol neprisideda infekcija, žvynuotos, raudonos dėmės neskauda
  • •Anatominė varpos deformacija: per trumpas pavadėlis, apyvarpės fimozė (siaura apyvarpė).  Parafimozė, kai  apyvarpė įstringa už varpos galvutės ir nebegalima  atitraukti į priekį.
  • •Vyrams, kurie yra emociškai  nestabilūs, santykiaujant atsiranda raumenų spazmai, o tai ir yra skausmingų lytinių santykių priežastis. Seksualinė prievarta patirta vaikystėje, baimė, nerimas gali būti skausmingų lytinių santykių priežastimi, o tam tikrais atvejais vyrams negalima rasti  priežasties.
  • •Moterų genitalijų sveikatos sutrikimai gali sukelti  skausmą vyrams:  gimdos spiralė patekusi į makštį,  diafragma ar gimdos kaklelio dangtelis netinkamoje padėtyje. 

Gali būti skausminga sekso pradžia, kai trūksta glamonių, nepakankamai  erotiškai moteris  sujaudinama prieš lytinius santykius, tuo metu varpai  skverbtis į makštį   būna skausminga.

Jei  skausmas atsiranda lytinių santykių metu ir tai atsitinka daugiau nei vieną kartą, jai tai kartojasi, būtina urologo konsultacija ir šios problemos yra  išgydomos.

 

             Gydytojas – urologas Antanas Balvočius  www.urologas.eu   tel:869988309