Vyrų seksualumas ir miegas

Vyrų seksualumas ir miegas

 

             Seksualumas yra asmeniškas ir intymus, tai  yra  paslaptis ir ji turi likti paslaptimi. Svarbiausia tai išgyventi laisvai, be tabu ir pakankamai rimtai. Seksualumas  yra neišsemiamas ir neišnyksta, jis  tęsiasi per visą vyrišką gyvenimą. Sveiki vyrai  yra pilni   energijos, su išreikštu  lytinio potraukio  jausmu.

Naktinė varpos  erekcija yra spontaniška varpos erekcija miego metu, rytinė erekcija pabudus iš miego ryte.  Visi vyrai  nuo kūdikių iki senyvo amžiaus (neturintys erekcijos disfunkcijų) jaučia šias erekcijas  paprastai 3 – 5 kartus per naktį, kurių kiekviena trunka 15 – 40 minučių,  tik vyrai ne visada jas pastebi. Naktinė erekcija įvyksta  miego metu ir  yra bendros  vyrų sveikatos barometras, ji atspindi viso kūno sveikatą. Tai yra  mechanizmas, kuris įvertina vyrų   smegenų, širdies, sėklidžių ,  inkstų  ir kitų organų veiklą ir  siunčia signalus į varpą, dėl ko atsiranda naktine erekcija. Jei taip nėra, tai  vyras  turi sveikatos  problemų. Konkretūs, sunkinantys veiksniai yra miego trūkumas, stresas, alkoholio ar narkotikų vartojimas, per didelis nuovargis ir per daug lytinis santykiavimas vakare.

            Jei vyrui  trūksta domėjimosi seksu, tai yra įtarimas, kad kažkas  išbalansuoja  jo sveikatą.  Iki 25 procentų vyrų sutinkamas   lytinio potraukio sumažėjimas, tačiau   iš tikrųjų jis yra dar didesnis, nes vyrai ne  visada ieško pagalbos. Lytinio  potraukio sumažėjimo, varpos erekcijos sutrikimo galimos priežastys yra: kraujotakos sutrikimai, diabetas, endokrininės sistemos sutrikimai, širdies ir kraujagyslių problemos,  inkstų ir kt. ligos. Be šių išvardintų priežasčių, įtakos gali turėti nuovargis, psichologiniai veiksniai, atsiradusios bendravimo santykių problemos, prasta mityba, nemiga arba mankštos trūkumas, taip pat dažnai pasitaikančios lytinio gyvenimo  sutrikimo  priežastys.  

Šiandien  neabejojama, kad sutrikęs miegas-  kenkia varpos erekcijai.  Užmigus, maždaug po valandos, mes  patenkame į įdomiausią miego fazę –  greitų akių judesių – REM miegą. REM miego metu vyrai nuolat patiria spontanišką varpos erekciją.

           Jei vyras  serga  obstrukcine miego apnėja ( pagrindiniai  požymiai – knarkimas, ,trumpalaikis  kvėpavimo sustojimas nakties metu),   sutrinka greitas akių judėjimas, sutrinka spontaninė  naktinė erekciją. Vyrams būtina miegant  patirti REM miego fazę  su spontanine erekcija, siekiant išlaikyti optimalią seksualinę sveikatą. Apnėja reikšmingai sumažina vyrų pagrindinį hormoną testosteroną, kuris  yra stipriai susijęs su vyrų lytiniu potraukiu ir erekcijos stiprumu. Be to, spontaninė erekcija miego metu yra labai svarbi  varpos sveikatai , nes tuo metu  varpa yra  prisotinama deguonimi. Apnėja atpalaiduoja varpą ir palaipsniui vystosi  erekcijos sutrikimai.

Miego apnėjos sindromu dažniau serga  vyrai,  jie neskuba gydytis, retai  susimąsto išgirdę pagrindinius šio susirgimo požymius. Tačiau kai  vyrus pradeda  kankinti  gretutinis šios ligos simptomas –   lytinės funkcijos sutrikimas, jie sunerimsta.

          Jei vyrai  turi  erekcijos problemų, reikia  nustatyti ar neserga  obstrukcine miego apnėja.Vyrai, sergantys miego apnėjos sindromu, kenčia ne tik patys. Gąsdinantis knarkimas su kvėpavimo sustojimais, mieguistumas dieną, atsiradęs lytinės funkcijos sutrikimas, neretai tampa šeimos nesutarimų ar net skyrybų kaltininkais.

Jei  knarkimas nėra rimto susirgimo pranašas, jo galite išvengti numetę svorio, vengdami alkoholio, nenaudodami  migdomųjų vaistų, pakeitę pagalvę ar miegojimo padėtį, vartodami pakankamai skysčių, šalindami nuovargio priežastis ar tiesiog tam skirto purškalo pagalba „atverdami  nosį“.

Nuovargiu bei prastu miegu besiskundžiančiam žmogui, prieš siūlant vitaminus, pirmiausia reikia  išsiaiškinti, kaip miega ar knarkia. Nes būtent knarkimas yra dažnai pasitaikanti  nuovargio , lytinio potraukio  ir lytinės potencijos sutrikimo priežastis.

 

       Gydytojas – urologas Antanas Balvočius  www.urologas.eu   tel:869988309